Abonē e-avīzi "Zemgales Ziņas"!
Abonēt

Jelgavniece saņem galveno balvu prestižā Eiropas farmācijas konkursā

Topošā farmaceite Aiva Birne, kura šajā mācību gadā arī pasniedz ķīmiju Jelgavas Valsts ģimnāzijā, nupat notikušajā Eiropas Slimnīcu farmaceitu asociācijas kongresā Vīnē par veikto pētījumu klīniskajā farmācijā saņēmusi galveno balvu “EAHP-EPSA Student Science Award” kategorijā, informē Jelgavas pašvaldības Sabiedrisko attiecību pārvaldē.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Tas ir nozīmīgs panākums, jo līdz šim neviens Baltijas farmācijas students nav ieguvis šo apbalvojumu. “Tas man ir liels pagodinājums. Ļoti augstu novērtēju arī iespēju piedalīties Eiropas Slimnīcu farmaceitu asociācijas kongresā, uzklausot Eiropas vadošo klīnisko farmaceitu pieredzi un izzinot aktualitātes šajā nozarē,” atzīst Aiva.

Jelgavniece A.Birne studē Latvijas Universitātes Medicīnas fakultātes Farmācijas programmas maģistrantūras 1. kursā un kopš septembra pasniedz ķīmiju 11. klasēm savā bijušajā skolā – Jelgavas Valsts ģimnāzijā. “Prestižajā konkursā startēju ar bakalaura darba ietvaros veikto pētījumu par rūpnieciski ražoto medikamentu drošību jaundzimušajiem no palīgvielu viedokļa. Šis pētījums tika veikts Bērnu klīniskajā universitātes slimnīcā, iegūstot datus no slimnīcas medikamentu uzskaites programmas par slimnīcā lietotajiem medikamentiem jaundzimušajiem. Pētīju šo medikamentu aprakstus, to palīgvielas un izraisītās blakusparādības jaundzimušajiem, atrodot arī potenciāli bīstamo medikamentu aizstājējus,” stāsta Aiva, papildinot, ka būtiska nozīme pētījuma izstrādē bijusi bakalaura darba vadītājai Latvijas Universitātes docentei un Bērnu klīniskās universitātes slimnīcas klīniskajai farmaceitei Inesei Sviestiņai.    

Farmācijas pētījumu konkursam kopumā šogad iesniegti 20 darbi, kurus izstrādājuši studenti no dažādām Eiropas valstīm. A.Birne bija vienīgā Latvijas pārstāve. “Katram dalībniekam bija jāiesniedz savs pētījums, izklāstot mērķi, pētījuma metodes un secinājumus, un notika arī tiešsaistes konsultācija ar žūrijas dalībniekiem, turklāt angļu valodā,” stāsta jelgavniece, piebilstot, ka konkurence bijusi liela un viņa ir lepna, ka izdevies iegūt šo prestižo apbalvojumu.  

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

A.Birne spriež: saņemtā balva ir apliecinājums, ka viņa dodas pareizā virzienā. “Jau aizstāvot bakalaura darbu, sapratu, ka klīniskā farmācija man ir ļoti tuva un vēlos turpināt pētījumu šajā nozarē arī maģistra darba ietvaros,” tā Aiva.

Foto: Inese Sviestiņa

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ZZ.lv komanda.