Abonē e-avīzi "Zemgales Ziņas"!
Abonēt

Jelgavnieki aicināti sadraudzības pilsētas Ivanofrankivskas iedzīvotājiem Ukrainā sarūpēt pirmās nepieciešamības preces ziemai

Tuvojoties ziemai, jelgavnieki aicināti atbalstīt Jelgavas sadraudzības pilsētas Ivanofrankivskas civiliedzīvotājus un Ukrainas karavīrus, sarūpējot guļammaisus, ziemas apģērbu, segas, elektriskos sildītāju, tējkannas un citas ļoti nepieciešamas lietas, informē Jelgavas pašvaldības Sabiedrisko attiecību pārvaldē.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Ziedojumus var nogādāt Sabiedriskajā centrā Skolotāju ielā 8 katru darbdienu no pulksten 8 līdz 20, bet sestdienās – no pulksten 9 līdz 17. Tāpat iedzīvotāji var līdzdarboties Jelgavas Pilsētas bibliotēkas akcijā un noadīt zeķu pāri vai ziedot dziju Jelgavas Pensionāru biedrībai, kuras biedri noadīs zeķes.

Kopš Krievijas iebrukuma Ukrainā Jelgavas sadraudzības pilsētai Ivanofrankivskai ar pašvaldības un jelgavnieku atbalstu nogādātas jau vairākas palīdzības kravas. Šobrīd Ukrainas draugi aktualizējuši sarakstu ar lietām, kas iedzīvotājiem kara apstākļos ļoti nepieciešamas, lai pārdzīvotu gaidāmo ziemu. 

Šīs lietas var nogādāt Sabiedriskajā centrā, kas darbdienās atvērts no pulksten 8 līdz 20, bet sestdienās – no pulksten 9 līdz 17. Tālrunis saziņai par ziedojumu nodošanu – 63005468.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Jāpiebilst, ka Jelgavas Pilsētas bibliotēka un tās filiāles līdz 31. oktobrim aicina ukraiņu karavīriem noadīt zeķu pāri. Zeķes ada bibliotēkas darbinieki un aicina līdzdarboties arī pilsētniekus. Noadītās zeķes jelgavnieki var nogādāt Jelgavas Pilsētas bibliotēkā Akadēmijas ielā 26 vai jebkurā filiālē – Miezītes bibliotēkā Dobeles šosejā 100A, Pārlielupes bibliotēkā Loka maģistrālē 17 vai bērnu un jauniešu bibliotēkā “Zinītis” Zemgales prospektā 7.

Vilnas zeķes aktīvi ada arī Jelgavas Pensionāru biedrībā – līdz šim sūtīšanai uz Ukrainu sarūpēti vairāk nekā 100 pāru zeķu un darbs turpinās. Jelgavas Pensionāru biedrības vadītāja Ilga Antuža norāda, ka arī biedrībā jelgavnieki var nogādāt noadītās zeķes, ko vēlas ziedot ukraiņiem, bet, ja paši nemāk adīt vai nav laika to darīt, biedrībā var ziedot dziju, no kuras pilsētas seniori uzadīs zeķes. Dziju lūgums nogādāt Pensionāru biedrībā Dobeles ielā 62A darba laikā: pirmdienās no pulksten 9 līdz 18, otrdienās no 9 līdz 16, trešdienās no 12 līdz 19, ceturtdienās no 9 līdz 16, piektdienās no pulksten 9 līdz 14.

Pašvaldība atgādina, ka visiem Ukrainas iedzīvotājiem, kuri patvērumu raduši Jelgavā, obligāti jāreģistrējas Pašvaldības operatīvās informācijas centrā (POIC), zvanot pa iedzīvotāju atbalsta tālruni 8787. POIC apkopo informāciju gan par bēgļu skaitu, gan viņiem nepieciešamo atbalstu, lai tālāk strukturēti varētu sniegt individuālu atbalstu katram.

Foto: no arhīva un Jelgava.lv

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ZZ.lv komanda.