Abonē e-avīzi "Zemgales Ziņas"!
Abonēt

Jelgavnieki ar svētku eglītēm piepildījuši 34 kubikmetrus lielu šķeldas konteineru

Noslēgusies “Gren” rīkotā akcija “Atnes savu Ziemassvētku eglīti un sasildi Jelgavu”, kurā jelgavnieki ar svētku eglītēm ir piepildījuši 34 kubikmetrus lielu šķeldas konteineru. Savāktās eglītes tiks nogādātas šķeldas ražotājam, kur eglītēm ļaus izžūt, lai pēc tam tās sašķeldotu un varētu izmantot lietderīgi enerģijas ražošanā. No eglītēm iegūtais siltums nonāks jelgavnieku mājokļos.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

“Vēlamies teikt paldies visiem jelgavniekiem, kuri atsaucās mūsu aicinājumam un atrada gan laiku, gan iespējas nogādāt savas svētku eglītes uz speciālo eglīšu konteineru pie “Gren” biomasas koģenerācijas stacijas. Iespējas bez maksas nodot savas svētku eglītes pārstrādei šogad jelgavniekiem tika piedāvātas vairākās pilsētas vietās. Tādēļ pie biomasas koģenerācijas stacijas savāktais eglīšu apjoms ir nedaudz mazāks nekā iepriekšējos gados. Ja citus gadus konteinerā ievietotās eglītes ik pa pāris dienām piekārtojām un piepresējām, lai būtu vieta nākamajām, tad šogad eglītes konteinerā piekārtojām vien dažas reizes. Siltumenerģijas izteiksmē savākto eglīšu apjoms ir neliels, tomēr gandarījumu sniedz tas, ka jelgavniekiem ir svarīga lietderīga un saudzīga resursu izmantošana, un rūp sakārtota un tīra apkārtējā vide. Tāpat priecājamies, ka eglīšu savākšana pārstrādei kļūst ar katru gadu  populārāka un iedzīvotājiem pieejamāka, un ērtāka,” tā Ingus Kaprāns, “Gren” biomasas koģenerācijas stacijas vadītājs.  

Akcijas “Atnes savu Ziemassvētku eglīti un sasildi Jelgavu” idejas autori ir paši jelgavnieki, kuri iepriekš bija interesējušies par iespējām pēc svētkiem nodot eglītes biomasas koģenerācijas stacijā. Uzņēmums iedzīvotāju ierosinājumam atsaucās un šogad akcija norisinājās jau ceturto reizi. Iepriekšējos gados akcijas ietvaros tika savākts līdzīgs daudzums ar svētku eglītēm, piepildot 34 kubikmetrus lielu šķeldas konteineru. Akciju uzņēmums varētu rīkot arī nākamajā gadā.

Akcija “Atnes savu Ziemassvētku eglīti un sasildi Jelgavu” šogad norisinājās no 2. līdz 16. janvārim. Tās laikā stāvlaukumā pie “Gren” biomasas koģenerācijas stacijas Rūpniecības ielā 73A bija novietots speciāls šķeldas konteiners, kurā iedzīvotāji bez maksas varēja atstāt savas svētku eglītes.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Foto un informācija: “Gren Jelgava”

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ZZ.lv komanda.