Abonē e-avīzi "Zemgales Ziņas"!
Abonēt

Jelgavnieki ar svētku eglītēm piepildījuši 34 kubikmetrus lielu šķeldas konteineru

Noslēgusies siltumapgādes uzņēmuma “Gren” rīkotā akcija “Atnes savu Ziemassvētku eglīti un sasildi Jelgavu”, kuras laikā jelgavnieki ar svētku eglītēm piepildījuši 34 kubikmetrus lielu šķeldas konteineru. Savāktās eglītes tiks nogādātas šķeldas ražotājam, kur eglītēm ļaus izžūt, lai pēc tam tās sašķeldotu un varētu izmantot lietderīgi siltuma un elektrības ražošanai, informē SIA “Gren”.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

“Sakām paldies visiem jelgavniekiem, kuri atsaucās aicinājumam un atrada gan laiku, gan iespējas nogādāt savas svētku eglītes uz speciālo eglīšu konteineru pie biomasas koģenerācijas stacijas. Visas savāktās eglītes pēc attiecīgas apstrādes izmantosim lietderīgi enerģijas ražošanā, lai to rādītais siltums nonāktu jelgavnieku mājokļos. Siltumenerģijas izteiksmē savākto eglīšu apjoms gan ir neliels, tomēr akcija vēlreiz apliecina to, ka jelgavnieki domā gan par saudzīgu resursu izmantošanu, gan par to, kā samazināt radīto atkritumu daudzumu un uzturēt savu apkārtni tīru un kārtīgu,” saka Ingus Kaprāns, “Gren” biomasas koģenerācijas stacijas vadītājs.

Arī eglītes, kas veido Jelgavas pilsētas lielo svētku egli Hercoga Jēkaba laukumā, tiks nogādātas šķeldas ražotājam un pēcāk izmantotas kā kurināmais biomasas koģenerācijas stacijā.

Akcijas “Atnes savu Ziemassvētku eglīti un sasildi Jelgavu” idejas autori ir paši jelgavnieki, kuri bija interesējušies par iespēju pēc svētkiem nodot eglītes biomasas koģenerācijas stacijā. Uzņēmums iedzīvotāju ierosinājumam atsaucās un šogad akcija norisinājās jau trešo reizi. Arī iepriekšējos gados akcijas ietvaros tika savākts līdzīgs daudzums ar svētku eglītēm, piepildot 34 kubikmetrus lielu šķeldas konteineru. Akciju uzņēmums plāno rīkot arī nākamajā gadā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Šogad akcija “Atnes savu Ziemassvētku eglīti un sasildi Jelgavu” norisinājās no 2. līdz 16. janvārim. Tās laikā stāvlaukumā pie “Gren” biomasas koģenerācijas stacijas Rūpniecības ielā 73A bija novietots speciāls šķeldas konteiners, kurā iedzīvotāji bez maksas varēja atstāt savas svētku eglītes.

Foto: SIA “Gren”

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ZZ.lv komanda.