Abonē e-avīzi "Zemgales Ziņas"!
Abonēt

Jelgavnieki izvēlējušies jaunās ielas nosaukumu

Jelgavas pašvaldības tīmekļvietnē Jelgava.lv noslēdzies balsojums par jaunās ielas, kas tiek būvēta no 2. līnijas līdz 3. līnijai, nosaukumu. Aptaujā saņemtas 699 balsis, un visvairāk jelgavnieki balsojuši par Čiekuru ielu, informē pašvaldība.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Jāatgādina, ka pagājušā gada nogalē pašvaldība jelgavniekus aicināja piedāvāt savus nosaukuma variantus jaunajai ielai, jo tā jau iegūst aprises un, tiklīdz būvdarbi būs pabeigti, tai būs nepieciešams nosaukums. Kopumā iedzīvotāji jaunās ielas nosaukumam ierosināja vairāk nekā desmit priekšlikumus – Ķiparu iela, Čiekuru iela, Kārļa Skalbes iela, Bērnības iela, Aļņu iela, Mazo Ķiparu iela, Saulainā iela, Zītaru iela, Vāveru iela, Mītavas iela, Izaugsmes iela, Izaugsmes ceļš, Saulstariņu iela. Pašvaldība apkopoja iesūtītos variantus un līdz 27. maijam vietnē Jelgava.lv aicināja iedzīvotājus balsojot izvēlēties jaunās ielas nosaukumu.

Balsojums ir noslēdzies, un jelgavnieki ar 173 balsīm izvēlējušies jaunās ielas nosaukumu – Čiekuru iela. Otru lielāko balsu skaitu saņēma Mītavas iela (133 balsis). Tam sekoja Vāveru iela (65 balsis), Saulainā iela (54 balsis), Bērnības iela (50 balsis), Aļņu iela (46 balsis), Kārļa Skalbes iela (43 balsis), Zītaru iela (42 balsis), Ķiparu iela (34 balsis), Saulstariņu iela (19 balsis), Izaugsmes ceļš (16 balsis), Izaugsmes iela (15 balsis), Mazo Ķiparu iela (6 balsis). Trīs reizes nobalsots bez atzīmēta ielas nosaukuma.

Čiekuru iela, par kuru jelgavnieki nobalsoja visvairāk, kā jaunās ielas nosaukums tiks virzīts apstiprināšanai.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Joprojām intensīvi turpinās infrastruktūras sakārtošana pilsētas kvartālā ap Nameja ielu, 2. un 3. līniju – projektā “2., 3. līnijas un Nameja ielas posma pārbūve, Jelgavā” notiek ielu pārbūve un jaunas ielas posma izbūve. Visās ielās darbi sākās pagājušajā gadā un notiek paralēli.

Pārbūvējot 2. līniju no Dobeles šosejas līdz Nameja ielai, tur tiks ieklāts asfaltbetona segums, izbūvēta ietve ar apvienotu gājēju un velosipēdu ceļu, apgaismojums, ūdensapgādes un kanalizācijas tīkli, pārbūvēta lietus kanalizācijas sistēma, kā arī izbūvēta sakaru kanalizācija un videonovērošana.

3. līnijas posmā no Dobeles šosejas līdz Nameja ielai arī tiks ieklāts asfaltbetona brauktuves segums, izbūvēta ietve ar apvienoto gājēju un velosipēdu ceļu, pārbūvēts apgaismojums, izbūvēti ūdensapgādes un kanalizācijas tīkli, pārbūvēta lietus kanalizācijas sistēma un izbūvēts luksofors 3. līnijas un Dobeles šosejas krustojumā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Savukārt Nameja ielas posmā no 2. līnijas līdz 3. līnijai būs ne tikai ieklāts asfaltbetona segums, bet arī izveidots stāvlaukums, ietve ar apvienoto gājēju un velosipēdu ceļu, apgaismojums, izbūvēti ūdensapgādes un kanalizācijas tīkli un lietus kanalizācijas sistēma, kā arī sakaru kanalizācija un videonovērošana.

Tāpat darbi notiek 2. līnijas un 3. līnijas posmā no Nameja ielas līdz perspektīvajai ielai un perspektīvās ielas izbūve posmā no 2. līnijas līdz 3. līnijai, kur tiks ieklāts asfaltbetona segums un izbūvēts stāvlaukums un ietve ar apvienoto gājēju un velosipēdu ceļu, pārbūvēts apgaismojums un lietus kanalizācijas sistēma, izbūvēti ūdensapgādes un kanalizācijas tīkli, kā arī sakaru kanalizācija un videonovērošana.

Visas ielas paredzēts pārbūvēt līdz 2025. gada rudenim.

Foto: Jelgava.lv

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ZZ.lv komanda.