Abonē e-avīzi "Zemgales Ziņas"!
Abonēt

Jelgavnieki, kuri uzņēmuši Ukrainas kara bēgļus vai vēlas palīdzēt, aicināti sazināties ar POIC

Līdz 11. marta rītam Jelgavas pašvaldība ir uzņēmusi 82 Ukrainas iedzīvotājus, kuri izceļojuši no savas valsts kara dēļ. Pašvaldība bēgļus ir izmitinājusi un palīdz nokārtot dokumentāciju, lai viņi varētu saņemt sociālo palīdzību, bērni uzsākt izglītošanos, bet vecāki – darba gaitas, informē Jelgavas pašvaldības Sabiedrisko attiecību pārvaldē.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Atsaukties aicināti arī tie Ukrainas iedzīvotāji, kuri patvērumu raduši pie jelgavniekiem – par šādiem gadījumiem lūgums informēt Pašvaldības operatīvās informācijas centru (POIC) pa iedzīvotāju atbalsta tālruni 8787. Tāpat pa tālruni 8787 var zvanīt iedzīvotāji, kuri ir gatavi piedāvāt jebkādu palīdzību mūsu pilsētā esošajiem Ukrainas kara bēgļiem.

POIC vadītājs Gints Reinsons stāsta, ka lielākā daļa Ukrainas bēgļu pašlaik ir izmitināti viesnīcā “Zemgale”, septiņi – Zaļenieku Komerciālās un amatniecības vidusskolas dienesta viesnīcā, kur kopumā paredzētas 40 vietas. Tāpat notiek sarunas par bēgļu uzņemšanu LLU studentu viesnīcās.

“Šonedēļ esam saņēmuši informāciju no jelgavniekiem, kuri savās mājās ir uzņēmuši vai nu draugus, paziņas no Ukrainas, vai pilnīgi svešas ģimenes, sniedzot tām patvērumu uz laiku. Pašlaik mums ir informācija par 30 cilvēkiem, kuri uzņemti jelgavnieku ģimenēs vai arī raduši iespēju dzīvot īrētā mājoklī,” atklāj G.Reinsons, piebilstot, ka arī šādās situācijās tiek sniegta informācija, kā jārīkojas bēgļiem, ierodoties Latvijā, kas jādara, lai saņemtu pašvaldības sociālo atbalstu, kāda ir rīcība ģimenēm, kurās aug bērni, lai tie pēc iespējas ātrāk uzsāktu bērnudārza vai skolas gaitas, kur iespējams saņemt cita veida palīdzību.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

“Vieglāk ir apzināt tos bēgļus un noskaidrot vajadzības, kuru izmitināšanu organizējusi pašvaldība. Taču, lai bēgļu uzņemšana Jelgavā būtu koordinēta, aicinām atsaukties visus, kas savā ģimenē Jelgavā ir izmitinājuši Ukrainas civiliedzīvotājus, kuri aizbēguši no kara briesmām. Lūgums informēt POIC pa tālruni 8787,” tā G.Reinsons.

Tāpat ar POIC pa tālruni 8787 aicināti sazināties jelgavnieki, kuri ir gatavi sniegt atbalstu Ukrainas iedzīvotājiem – vai tā būtu dzīvesvietas nodrošināšana, darbs, humānā palīdzība, vai cits atbalsts. “Katru dienu POIC saņem iedzīvotāju zvanus gan ar jautājumiem, kā viņi var palīdzēt, gan arī ar konkrētiem piedāvājumiem. Piemēram, vakar kāds jelgavnieks informēja, ka bēgļiem var piedāvāt savu automašīnu. Lai veiksmīgāk noritētu informācijas aprite un palīdzības sniegšana, pašvaldībā ir izveidots operatīvais centrs atbalsta un palīdzības sniegšanai darbā ar uzņemtajiem ukraiņiem ar koordinatoriem. Viņi apzina bēgļu vajadzības, un šiem koordinatoriem tiek sniegta arī visa informācija, lai sazinātos ar bēgļiem, kuri atrodas Jelgavā, lai viņiem palīdzētu jebkurā jautājumā,” stāsta G.Reinsons.

Sīkāku informāciju par atbalstu Ukrainai var atrast ŠEIT

Foto: Jelgava.lv

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ZZ.lv komanda.