Abonē e-avīzi "Zemgales Ziņas"!
Abonēt

Jelgavnieki Lieldienās aicināti uz pils parku, Vecpilsētas ielu un “Lediņiem”

Šogad Jelgavniekiem būs iespēja Lieldienas svinēt visas dienas garumā. Svētdienas, 9. aprīļa, pirmajā pusē notiks tradicionālā Lieldienu pastaiga pils parkā, kur no 11 līdz 15 notiks dažādas aktivitātes visu vecumu Lieldienu sagaidītājiem, tostarp notiks šūpošanās, radošās darbnīcas, tradicionālās Lieldienu rotaļas un uzstāsies deju kolektīvi. Apmeklētājus priecēs arī Latvijas Šķirnes trušu audzētāju asociācijas izstāde “Trusis un citi”, informē pašvaldība.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Pēcpusdienā svinēšana latviskās tradīcijās turpināsies Dzīvesziņas un arodu sētā Vecpilsētas ielā 2, kur aktivitātes vadīs gan folkloras kopa “Dimzēns”, gan folkloriste Baiba Ērgle. Pulksten 16.30 sāksies jaunākajiem pasākuma apmeklētājiem paredzētā radošās apvienības “Teātris un es” interaktīvā izrāde “Trakās Lieldienas”. Savukārt pulksten 17.20 Bērnu un jauniešu mūzikas kluba audzēkņi un pedagogi sāks īpašu muzikālu uzvedumu.

“Lieldienu svinētāji aicināti līdzi ņemt nevārītas olas, lai kopā ar “Austras rakstu” saimniecēm pagalmā pie lielā galda tās sasaiņotu ar dabas materiāliem un izvārītu raibas lielajā katlā. Turklāt vārīšana būs īpaša – katlu liks uz dzīvās uguns Dzīvesziņas un arodu sētas atjaunotajā manteļskurstenī, kas ir vienīgais zināmais atjaunotais manteļskurstenis Jelgavā,” stāsta Jelgavas reģionālā Tūrisma centra vadītāja Dace Kaņepone.

Pirmdien, 10. aprīlī, no pulksten 10 līdz 14 jaunrades nama “Junda” struktūrvienībā “Lediņi” Lediņu ceļā 1 lieli un mazi dabas draugi un aktīvās atpūtas cienītāji varēs piedalīties dažādās spēlēs, darboties Zaķu radošajā darbnīcā, iegriezties zaķēnu grimētavā, kā arī katram būs iespēja pielikt roku Lieldienu mākslas sienas tapšanā. Būs arī tikšanās ar Lieldienu zaķiem. 

Foto: Jelgava.lv

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ZZ.lv komanda.