Jelgavniekiem četras no sešām Latvijas medaļām Eiropas skvoša reitinga turnīrā “Latvian Junior Open”

Eiropas skvoša federācijas junioru reitinga turnīrā “Latvian Junior Open 2022” Latvijas jaunie skvošisti no 18 medaļām izcīnīja sešas – pa divām no katra kaluma. “Latvian Junior Open 2022” no 6. līdz 8. maijam notika Rīgā, “Pepsi” skvoša centrā. Eiropas skvoša reitinga junioru turnīrs Latvijā norisinājās pirmo reizi, informē corpmedia.lv.

Četras no sešām Latvijas skvošistu izcīnītājām medaļām aizceļoja uz Jelgavu. Lukass Kančs izcīnīja 2.vietu zēnu U19 grupā, bet Laura Badūne U19 meiteņu grupā izcīnīja 3.vietu, savukārt U15 meiteņu grupā 1.vietā Sonora Liepa, bet trešajā vietā Emīlija Malbārde.

Latvijas medaļas izcīnīja arī 12 gadus vecā Pļaviņu skvošiste Anita Vītola, kas uzvarēja U13 meiteņu grupā, bet rīdziniece Evianna Majore U15 meiteņu grupā izcīnīja 2.vietu,

U19 zēnu grupā spānis Adrians Reverts Eskutiaa (12.vieta Eiropas reitingā U17 grupā) ar 3:0 pārspēja Lukasu Kanču, kuram šī ir jau otrā Eiropas skvoša junioru reitinga turnīra medaļa. Pirmo Eiropas reitinga turnīra medaļu Lukass Kančs izcīnīja Ukrainā 2018. gadā, togad paliekot trešajā vietā. Abi spēlētāji savstarpējā mačā bija tikušies arī turnīrā Polijā,  toreiz spēlējot vēl BU13 grupā, kurā arī spēcīgāks bija spānis. Bronza Igaunijas spēlētājam Martinam Etverkam, kuram šis bija pirmais Eiropas skvoša reitinga turnīrs.

U19 meiteņu grupā finālā igauniete Eveli Melka sīvā spēlē, bet trīs geimos pārspēja trīs gadus jaunāko, Eiropas skvoša reitinga sacensībās pieredzējušo Luksemburgas spēlētāju Elisendu Ruicu Kaiseri. Eveli Melka ir Baltijas junioru čempione, regulāri startē starptautiskos turnīros un atrodas visaugstāk Eiropas skvoša reitingā no visiem Baltijas spēlētājiem – 17. vieta  U19 grupā, kamēr Elisenda Ruica Kaisere ir 16. vietā GU17. Bronza tika sadalīta divu jelgavnieču duelī, šoreiz Latvijas vicečempionei Laurai Badūnei pārspējot junioru čempioni Unu Ulmani.

U15 zēnu grupā visas godalgas viesspēlētājiem. Pārliecinoša uzvara Kipras izcelsmes Somijas pārstāvim Rafaelam Orfanu, kurš pārspēja ESF reitingā augstāk esošo ukraini Mikitu Khlus, kuram sudrabs, kā arī turnīrā augstākā reitinga īpašnieku un bronzas ieguvēju poli Wojičehu Ivanu.

U15 meiteņu grupā piedalījās tikai Latvijas spēlētājas, no kurām galvastiesu pārāka bija jelgavniece Sonora Liepa. Tāpat kā Latvijas čempionātā junioriem sudrabs rīdziniecei Eviannai Majorei, bronza – jelgavniecei Emīlijai Malbārdei.

U13 zēnu grupā uzvarēt nekādas grūtības nesagādāja skvoša lielvalsts Ēģiptes pārstāvim Omaram Elhosari, kurš saviem pretiniekiem ik geimā ļāva gūt vien dažus punktus. Otrā vieta ESF sacensību debijā igaunim Lukasam Presam, trešais nīderlandietis Saša Steps.

U13 meiteņu grupā zelta medaļu izcīnīja Pļaviņu sportiste Anita Vītola, kura pārliecinoši pārspēja visas grupas spēlētājas, tostarp, otrās vietas ieguvēju Bianku Bidoli no Luksemburgas un bronzas medaļnieci Viktoriju Sivoplas no Ukrainas.

Eiropas skvoša reitinga junioru turnīru “Latvian Junior Open 2022” organizēja Latvijas Skvoša federācija. Šāds turnīrs sākotnēji bija ieplānots 2020.gadā, taču tika atlikts  Covid-19 ierobežojumu dēļ.  Latvijas Skvoša federācija centīsies šādus turnīrus turpmāk rīkot regulāri, lai motivētu Latvijas jaunos spēlētājus izaugsmei.

Sacensībās startēja 33 dalībnieki no 9 valstīm. Visvairāk, 17, bija vietējie spēlētāji, ar septiņiem spēlētājiem pārstāvēta bija Igaunija, pa diviem spēlētājiem bija no Luksemburgas un Ukrainas, pa vienam no Polijas, Somijas, Nīderlandes, Spānijas, Ēģiptes.

Finālspēles tika translētas TV4 un Sportacentrs.com TV.

Sacensības notika ar Latvijas Sporta federāciju padomes un Izglītības un zinātnes ministrijas  līdzfinansējumu. Latvijas Skvoša federāciju un turnīru atbalstīja viesnīca “Bellevue”, sporta preču internetveikals “Latvin.lv”, sporta preču veikals “Squashop”, kompānijas “OK Būvmateriāli”, “ASB Squash”, ūdens “Mangaļi”, reklāmas kompānija “Promoter”.