Jelgavniekiem panākumi Pasaules džudo dienas kausā 2022 Rīgas Ziemeļvalstu ģimnāzijā

29. un 30. novembrī Rīgā tika aizvadīts Pasaules džudo dienai 2022 veltītais kauss, kurā vecuma grupās: U-9, U-10, U-12, U-14 un U-16 cīnījās 350 džudisti no 5 valstīm. Organizators ir viens no spēcīgākajiem Latvijas klubiem “Kyodai”. Rezultāts priecēja ar 2. vietu komandu kopvērtējumā (29 komandu konkurencē), kur pilsētas komanda  no Jelgavas Bērnu un jaunatnes sporta skolas, atveda 18 medaļas: 6 zelta, 6 sudraba un 6 bronzas.

Trenera Sergeja Vasjkova audzēkņi izcīnīja 6 medaļas, no kurām 5 medaļas izcīnīja sporta skolas džudisti un vienu medaļu sporta kluba «Jelgavas džudo» sportists. Par čempioniem kļuva: Aleksa Semena (U-12, -36kg) un Maksims Solovjovs (U-14, -50kg). Sudraba godalgas atveda: Poļina Šlikova (U-12, līdz 32 kg); Dmitrijs Viskrebencevs (U-12, līdz 27 kg); Sofija Tiutiuma (U-14, +57kg) – sporta klubu “Jelgavas džudo” turnīrā pārstāvēja sportiste no Ukrainas, kā arī 2.vietā – Patrīcija Kalniņa (U-16, +63kg).

Bronzas godalga Dāvidam Fūrmanim (U-14, -66kg). Vēl viena sportiste no Ukrainas – Arina Olkhovyk (U-12, +44kg), pārstāvēja savu sporta skolu “Dinamo” no Sumi pilsētas un sīvā cīņā ieņēma 5.vietu. Izcīnot 2 uzvaras un vienu neveiksmi, Kirils Safins (U-9, -30kg) palika 7. vietā.

Kā atzīmēja treneris Sergejs Vasjkovs: “Sacensības tika aizvadītas spītīgākajā cīņā, kur visas manu audzēkņu godalgas ir pilnībā pelnītas un vēlos uzslavēt visus mūsu džudistus par nopietno sagatavošanos un ticību uzvarai.”