Abonē e-avīzi "Zemgales Ziņas"!
Abonēt

Jelgavnieks debitē orientēšanās sporta pasaules čempionātā

Debiju orientēšanās sporta pasaules čempionātā Latvijas pieaugušo izlases sastāvā piedzīvojis jelgavnieks Endijs Titomers, informē Jelgavas pašvaldības iestāde “Sporta servisa centrs”.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Viņš startēja trīs distancēs un ar savu sniegumu ir apmierināts, lai gan trasē gadījās pieļaut arī pa kādai kļūdai.

“Treniņi pirms sacensībām norādīja uz to, ka esmu sasniedzis savu labāko fizisko formu, tāpēc uz pasaules čempionātu devos mierīgs un pārliecināts – zināju, ka esmu izdarījis visu, ko varu, un atliek tikai izbaudīt nedēļu ar augstas kvalitātes sacensībām,” Jelgavas pašvaldības iestādei “Sporta servisa centrs” stāsta jelgavnieks orientēšanās kluba “Alnis” pārstāvis E.Titomers.

Pasaules čempionāts orientēšanās sporta sprinta distancēs notika no 26. līdz 30. jūnijam Dānijā. Pirmā distance, kurā Endijs startēja, bija jauktā stafete ar divām sievietēm un diviem vīriešiem sastāvā. Latvija izcīnīja 18. vietu 33 komandu konkurencē. “Startēju diezgan tālu aiz līderiem un viens pats, bet stafetē būtiski palīdz skriešana grupā ar konkurentiem. Nekādas lielas kļūdas nepieļāvu, fiziski varbūt tā nebija mana pati labākā diena, bet kopumā noskrēju tādu vidēju sava līmeņa skrējienu,” vērtē sportists.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Pēc vienas atpūtas dienas bija izslēgšanas sprinta kvalifikācija, kurā startēja 102 sportisti. Sportisti tika sadalīti trīs skrējienos, un katra skrējiena 12 labākie tika tālāk. “Biju noskaņojies cīnīties par vietu ceturtdaļfinālā. Iesāku pietiekami labi un ātri, bet pie viena kontrolpunkta kartē nepamanīju iezīmētu nepārvaramu sienu un tā dēļ zaudēju vismaz 15 sekundes. Līdz finišam centos skriet cik ātri vien spēju, bet beigās pietrūka 13 sekunžu, lai es tiktu tālāk,” Endijs atzīst, ka juties nedaudz bēdīgs, jo fiziski juties ļoti labi, bet sanāca pieļaut taktisku kļūdu. Kopvērtējumā izslēgšanas sprintā Endijam 46. vieta.

Vēl viena atpūtas diena, un tad pēdējais starts individuālajā sprintā. Uz kvalifikācijas starta līnijas stājās 107 sportisti. Arī šeit sportisti tika sadalīti trīs grupās, un tālāk tika katras grupas labākie 15. “Sapratu: lai tiktu tālāk, jāskrien bez taupīšanās. Tā arī darīju. Man padevās lielisks sākums – pēc sešām minūtēm pat atrados sava skrējiena otrajā pozīcijā! Tuvojoties distances beigām, paņēmu pāris ne pārāk labus ceļa variantus un sāku nedaudz sagurt, bet labais sākums man ļāva palikt starp 15 labākajiem un kā vienīgajam no latviešiem kvalificēties finālam,” norāda E.Titomers.

Fināls notika pēc dažām stundām, un pārtraukumā Endijs paguva paēst un pastrādāt ar fizioterapeitu, lai atslābinātu ķermeni. “Pēc kvalifikācijas jutos ļoti iztukšots un bez enerģijas, arī laika, lai atpūstos un sagatavotos, bija maz, un pirms fināla jutos diezgan saguris. Nācās piespiesties, lai sakoncentrētos un izspiestu visu, kas manī ir,” norāda sportists. Fināla skrējienā viņam atkal gadījās ieskriet strupceļā un pazaudēt 15–20 sekundes, kas atmet uz leju par vairākām vietām. Lai gan atlikušajā distances daļā Endijs rupjas kļūdas vairs nepieļāva, finišēja 39. vietā. “Lai gan tas ir labs rezultāts, ir rūgta pēcgarša, jo pieļāvu dažas rupjas kļūdas,” vērtē E.Titomers.  

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Kopumā viņš aizvadīto pasaules čempionātu vērtē ar pluss zīmi, jo tas ļāvis viņam atgūt pazaudēto sportisko azartu un motivāciju, lai turpinātu trenēties un pārstāvēt Latvijas izlasi. Jāpiebilst, ka līdz šim E.Titomers bija pārstāvējis Latvijas izlasi Baltijas un Eiropas čempionātā.

Jāpiebilst, ka Latvijas izlases sastāvā bija iekļauta vēl viena kluba “Alnis” pārstāve Signe Sirmā, kura arī startēja visās trīs disciplīnās.

Foto: Latvijas Orientēšanās federācija

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ZZ.lv komanda.