Abonē e-avīzi "Zemgales Ziņas"!
Abonēt

Jelgavnieks trīsarpus mēnešos izdarījis 17 zādzību

Izciest cietumsodu devies jelgavnieks Deniss V., kuram aiz restēm būs jāpavada deviņus mēnešus. 5. decembrī ar Zemgales rajona tiesas spriedumu vīrietis atzīts par vainīgu 17 zādzībās nelielā apmērā, ko viņš trīsarpus mēnešu laikā pastrādājis trijos Jelgavas pašapkalpošanās veikalos un vienā aptiekā. Spriedums stājās spēkā 16. decembrī.

Zādzības no pašapkalpošanās veikaliem, kas tiek izdarītas nelielā apmērā, Latvijā ir ļoti izplatītas, sevišķi lielajās pilsētās, kur nav tā, ka visi visus pazīst. Cik redzēts tiesu kalendāros, Latvijas rekordists varētu būt garnadzis, kurš vienā tiesas procesā tika saukts pie kriminālatbildības par 50 tādiem noziedzīgiem nodarījumiem, ko viņš bija pastrādājis galvaspilsētā Rīgā. Ļoti iespējams, ka Deniss ar savām 17 zādzībām varētu būt Jelgavas “čempions”.

Lai arī Deniss bija apsūdzēts par daudzu noziegumu pastrādāšanu, ar īpašu fantāziju viņš neizcēlās. Faktiski visas zādzības vīrietis izdarīja pēc vienas un tās pašas shēmas – iegāja lielveikalā, izvēlējās preces, ko noslēpa sev zem drēbēm, un izgāja ārā no tirdzniecības vietas nesamaksājis. Lai nebūtu pārāk aizdomīgi, jelgavnieks zaga nevis no viena veikala, bet gan no trim, kā arī vienu reizi čiepa aptiekā.
Nemaz nav izslēgts, ka garnadzis izdarījis vēl kādas zādzības un pavisam citos pašapkalpošanās veikalos, bet par šīm septiņpadsmit epizodēm izmeklēšanā bija iegūti neapstrīdami pierādījumi – video, kuros redzamas Denisa darbības. Acīmredzot tieši tāpēc tiesas izmeklēšanai pietika ar vienu sēdi, kā arī tiesnesis Andris Škutāns savu spriedumu varēja paziņot jau tajā pašā dienā.

Iespējams, ka visinteresantākais šajā lietā bija to preču saraksts, ko zaglēns bija pamanījies nočiept. Jāatzīst, ka Deniss ir samērā izvēlīgs, jo jau pirmajā zādzībā, kas tika izdarīta 2022. gada 1. decembrī, viņa guvumā bija divi garneļu iepakojumi. Vēl arī kaķu barība “Nutri Balance”, alkoholiskais kokteilis “Lode” un iepakojums ar pistāciju riekstiem. Veikalam nodarīts materiālais zaudējums par 23,41 eiro. Garnadzis savas noziedzīgās darbības turpināja līdz pat 2023. gada 16. martam.

Šajā laikā viņš no veikaliem nesamaksājis iznesa degvīnu “Beloff ”, iepakojumu ar foreļu ikriem, divas dušas želejas un vienu šampūnu, trīs skuvekļus “Gilette Mach 3”, divus skūšanās aparātus “Gilette”, foreļu kaviāru, cimdu pāri, divus skūšanās aparātus EAN, septiņas burkas ar sarkanajiem ikriem un burku ar foreļu ikriem “Sudrablīnis”.

Lai turpinātu lasīt rakstu, nepieciešams iegādāties ZZ.lv abonementu:

"ZZ.lv Plus" abonentiem būs pieeja unikālam izdevniecības saturam, kur atspoguļosim notikumus un procesus vietējos novados. Raksti, intervijas, bilžu galerijas, video saturs.

Abonē ZZ.lv digitālo saturu par 0.99€ uz pirmajām 4 nedēļām*

*Pēc izmēģinājuma perioda beigām ik pēc četrām nedēļām tiks veikts automātiskais maksājums - 1.99€ par abonēšanas periodu. Abonēšanu vari pārtraukt jebkurā brīdī savā ZZ.lv kontā.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ZZ.lv komanda.