Abonē e-avīzi "Zemgales Ziņas"!
Abonēt

Britu vēstnieks: “Jelgavnieki, kuru pilsētu tika nopostīta 1944. gadā, var skaidrāk saprast ukraiņus.”

Turpinot iepazīt Latvijas reģionus, piektdien Jelgavā viesojās Lielbritānijas Apvienoto Karalistes vēstnieks Pols Bramels. Jelgavā augstais viesis apmeklēja Jelgavas pašvaldības operatīvās informācijas centru, Jelgavas muzeju, Latvijas Lauksaimniecības universitāti, kā arī tikās ar Jelgavas domes priekšsēdētāju Andri Rāviņu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Vēstnieks interesējās par reģionālās reformas rezultātiem un pašvaldības izaicinājumiem, kā arī par to, ka Jelgavas pašvaldība sniedz palīdzību Ukrainas kara bēgļiem. Vizītes noslēgumā studentu kopmītņu ēkā ierīkotajā kafejnīcā “Tarte” sarunā ar zz.lv vēstnieks pateicās Jelgavas pašvaldībai, kas apkopj britu karavīru apbedījuma vietu Meža kapos. Kopš Latvijas valsts neatkarības atjaunošanas tradicionāli novembrī Lielbritānijas vēstniecība tur rīko visos karos kritušo karavīru piemiņas ceremoniju, kur piedalās daudzu vēstniecību pārstāvji.

“Covid-19 pandēmijas dēļ beidzamos divus gadus šie piemiņas pasākumi nenotika, taču 2021. gada novembrī es individuāli apmeklēju Meža kapus un godināju kritušos karavīrus, “ teica Pols Bramels. Vēstnieks runāja par to, ka Latvijā cilvēki var justies droši, jo valsti aizsargā NATO alianse. Viņš runāja par to, ka jelgavnieki, kuru pilsētu nopostīja Otrajā Pasaules karā 1944. gadā, var iedomāties, kā ir tagad Ukrainā, kur Krievijas uzbrukuma rezultātā tiek sagrautas pilsētas.

Foto: Jelgava.lv un publicitātes

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Komentāri (1)

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ZZ.lv komanda.