Abonē e-avīzi "Zemgales Ziņas"!
Abonēt

Jelgavu apmeklē Norvēģijas vēstnieks Latvijā

Vakar Jelgavā darba vizītē viesojās Norvēģijas vēstnieks Latvijā Kristians Ēdegors. Viņš tikās ar Jelgavas valstspilsētas domes priekšsēdētāju Andri Rāviņu, pilsētas mazākumtautību biedrību pārstāvjiem, apmeklēja Jelgavā strādājošo Norvēģijas uzņēmumu “Mustad Autoline”, Latvijas Lauksaimniecības universitāti (LLU) un pēcpusdienā Jelgavas pils aulas foajē atklāja izstādi “EEZ un Norvēģijas granti Latvijā”. Tajā atspoguļota informācija par projektiem, kas realizēti Latvijā ar Norvēģijas atbalstu. Izstādi var aplūkot līdz 18. maijam, informē Jelgavas pašvaldības Sabiedrisko attiecību pārvaldē.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Vizītes laikā vēstnieks Jelgavas valstspilsētas pašvaldības iestādē “Sabiedriskais centrs” tikās ar Jelgavas mazākumtautību biedrību pārstāvjiem, kā arī apmeklēja Jelgavas domi, kur ar domes priekšsēdētāju A.Rāviņu pārrunāja Krievijas un Ukrainas konfliktu, Jelgavas pašvaldības dalību bēgļu uzņemšanā, sprieda par Latvijas reģionālās reformas rezultātiem un pašvaldības izaicinājumiem. Vēstnieks dalījās pieredzē par teritoriālo reformu, kas pirms dažiem gadiem notika Norvēģijā.

Apmeklēts arī Jelgavā strādājošais Norvēģijas uzņēmums “Mustad Autoline”, kuram ir vairāku gadu pieredze rūpniecisko zvejas rīku izgatavošanā. Uzņēmumā Jelgavā, Krišjāņa Barona ielā, nodarbināti 70 cilvēki, kuru saražotie zvejas rīki tiek sūtīti uz Norvēģiju.

Tāpat Norvēģijas vēstnieks apmeklēja LLU, kur tikās ar augstskolas rektori Irinu Pilveri un mācībspēkiem. Vēstnieks iepazinās ar universitāti, ar augstskolas vadību apsprieda ārvalstu studentu studiju iespējas LLU, jo īpaši vēstnieku ieinteresēja iespējamā sadarbība veterinārmedicīnas studiju jomā. Proti, arī Norvēģijā tiek piedāvāta šāda studiju programma, taču ir ierobežots studiju vietu skaits un pieprasījums ir lielāks nekā piedāvājums, tādēļ tiek meklētas iespējas studijām citviet. Tāpat var izskatīt Norvēģijas studentu iespējas studēt Latvijā. Šajā reizē runāts arī par iespēju atjaunot LLU sadarbību ar Norvēģijas Dzīvības universitāti.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Pēcpusdienā LLU aulas foajē atklāta izstāde “EEZ un Norvēģijas granti Latvijā”. Izstāde atspoguļo Latvijas un Norvēģijas sadarbību EEZ un Norvēģijas grantu ietvaros kopš 2004. gada dažādās jomās, izceļot labās prakses piemērus un atspoguļojot tos fotogrāfijās. Tāpat izstādē apskatāmi EEZ un Norvēģijas grantu šobrīd Latvijā īstenojamie sadarbības projekti. “Mans kā vēstnieka uzdevums ir stiprināt Norvēģijas un Latvijas sadarbību. Šī izstāde ir vēl viens apliecinājums tam, cik ražīga tā līdz šim ir bijusi. Kopā esam īstenojuši simtiem lielākus un mazākus projektus tādās jomās kā klimata un vides aizsardzība, kultūras mantojuma saglabāšana, zaļās inovācijas, tieslietas, reģionālā attīstība, pilsoniskā sabiedrība, pētniecība un izglītība un citās. Šī izstāde sniedz pavisam nelielu ieskatu tajā, kas kopīgiem spēkiem paveikts, taču priecē daudzveidīgie projekti, kas īstenoti gan Jelgavā, gan tuvākajā apkārtnē,” tā Norvēģijas vēstnieks Latvijā K.Ēdegors, sakot paldies jelgavniekiem, kuri snieguši savu artavu šo projektu realizēšanā. Viņš atzīmēja, ka ar Norvēģijas atbalstu Jelgavas pašvaldība sadarbībā ar Norvēģijas Iekšzemes enerģētikas aģentūru Jelgavas Paula Bendrupa pamatskolā uzbūvēja zema energopatēriņa sporta zāli un rehabilitācijas telpas, SIA “Ceļu būvniecības sabiedrība “Igate”” ir ieviesusi jaunu tehnoloģiju otrreizējai asfalta izmantošanai, Zemgales Plānošanas reģiona Uzņēmējdarbības centrs šobrīd īsteno virkni pasākumu uzņēmējdarbības stiprināšanai reģionā, bet LLU pētnieki sadarbībā ar Norvēģijas Biozinātņu universitāti pēta piena antimikrobiālās īpašības.

Kopš Latvija 2004. gada 1. maijā iestājās ES un kļuva par pilntiesīgu EEZ dalībvalsti, tai ir pieejams finansējums, ko sniedz divi finanšu instrumenti jeb granti, kas tika radīti kā daļa no EEZ paplašināšanās līguma – EEZ grants, ko veido Norvēģijas, Islandes un Lihtenšteinas iemaksas, un Norvēģijas grants, ko pilnībā finansē Norvēģija.

Abu finanšu instrumentu ieguldījumu mērķis ir novērst sociālo un ekonomisko nevienlīdzību EEZ, kā arī stiprināt attiecības starp Islandi, Lihtenšteinu, Norvēģiju un 15 Eiropas saņēmējvalstīm, tostarp Latviju.

Foto: Jelgava.lv

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ZZ.lv komanda.