Abonē e-avīzi "Zemgales Ziņas"!
Abonēt

Jevgēnijs Iļjinskis: “Nākotnes domas ir jālaiž atklātībā”

Apspriež Jelgavas un Jelgavas novada perspektīvo attīstību
“Ziņas” jau rakstīja, ka pirmo reizi Jelgavas valstspilsētas un Jelgavas novada vēsturē abās pašvaldībās kopīgi (nevis atsevišķi, kā bija līdz šim) top Ilgtspējīgas attīstības stratēģija turpmākajiem divpadsmit gadiem (2022–2034) un Attīstības programma un investīciju plāns pieciem gadiem (2022–2027). Tiesa, pašvaldības noteiktajā termiņā, kas bija 20. decembris, iedzīvotāju aktivitāte šo dokumentu 1. redakcijas apspriešanā ir bijusi maza. Saņemti tikai daži priekšlikumi, bet publiskās apspriešanas dienā, kas attālināti notika decembra sākumā, izskanēja divi priekšlikumi. Tādēļ Jelgavas pašvaldības administrācijas Attīstības un pilsētplānošanas pārvaldes vadītāja Gunita Osīte aicināja vēl janvārī izteikt domas par šiem svarīgajiem plānošanas dokumentiem. (Intervija ar G.Osīti tika publicēta 16. decembra numurā.) Kopš tā laika savus priekšlikumus stratēģijai, investīciju un attīstības plānam ir iesniegusi biedrība “Jelgavas attīstībai”. Tādēļ “Ziņas” lūdza uz sarunu politologu, tiesību zinātņu maģistru, biedrības “Jelgavas attīstībai” dalībnieku Jevgēniju Iļjinski.
– Kā jūs vērtējat to, ka jelgavniekus maz interesē pilsētas attīstība un par plānošanas dokumentiem, kas paredz pilsētas un novada attīstību laika posmā līdz 2034. gadam, saņemts tik maz priekšlikumu?

Lai turpinātu lasīt rakstu, nepieciešams iegādāties ZZ.lv abonementu:

"ZZ.lv Plus" abonentiem būs pieeja unikālam izdevniecības saturam, kur atspoguļosim notikumus un procesus vietējos novados. Raksti, intervijas, bilžu galerijas, video saturs.

Abonē ZZ.lv digitālo saturu par 0.99€ uz pirmajām 4 nedēļām*

*Pēc izmēģinājuma perioda beigām ik pēc četrām nedēļām tiks veikts automātiskais maksājums - 1.99€ par abonēšanas periodu. Abonēšanu vari pārtraukt jebkurā brīdī savā ZZ.lv kontā.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ZZ.lv komanda.