Abonē e-avīzi "Zemgales Ziņas"!
Abonēt

JNĪP dzīvokļu īpašniekus aicina lemt par apkures sistēmas hidraulisko pārbaudi

Lai apkures sistēmā tehniski viss būtu droši un jau laikus saprastu, vai nepieciešami kādi remontdarbi, SIA “Jelgavas nekustamā īpašuma pārvalde” (JNĪP) pirms apkures sezonas daudzdzīvokļu māju dzīvokļu īpašniekus aicina lemt par apkures sistēmas hidraulisko pārbaudi.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

JNĪP norāda, ka nepieciešamību veikt šo pārbaudi daudzdzīvokļu dzīvojamos namos paredz Ministru kabineta noteikumi Nr.876 “Siltumenerģijas piegādes un lietošanas noteikumi”.

JNĪP skaidro, ka cauruļvadu pārbaudes laikā sistēmā tiek paaugstināts spiediens, un iedzīvotāji avārijas gadījumā lūgti nodrošināt piekļuvi apkures sistēmai dzīvokļos. Spiediens cauruļvados tiek paaugstināts līdz sešiem bāriem – jo augstāks nams, jo spiediens būs lielāks. Paaugstināts spiediens sistēmā tiek uzturēts vismaz 24 stundas. Gadījumā, ja tas sistēmā ir būtiski samazinājies, tiek meklētas noplūdes vietas. Sistēmu uzpildei pieslēdz atkārtoti, un vēlreiz tiek pārbaudīta visa sistēma, apsekojot stāvvadus, atzarus. Ja spiediens saglabājas, sistēma ir gatava ziemas sezonai, ja ne – sadarbībā ar dzīvokļu īpašniekiem tiek veikti nepieciešamie remontdarbi.

Tāpat apsaimniekotājs aicina dzīvokļu īpašniekus savlaicīgi domāt par sildķermeņu maiņu un izdarīt to, pirms mājā ir veikta hidrauliskā pārbaude un pieslēgta apkure.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

“Paldies to māju iedzīvotājiem, kas jau pieņēmuši lēmumu par hidraulisko pārbaudi namā un izdarījuši pamatlietas, lai aukstajā laikā apkures sistēma darbotos, nerastos neplānoti atslēgumi un neparedzētas izmaksas,” norāda uzņēmumā.

Foto: pixabay.com

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ZZ.lv komanda.