Abonē e-avīzi "Zemgales Ziņas"!
Abonēt

Joprojām dažas dzīvojamās ēkas Jelgavā nesaņem siltumu (papildināta)

“Saistībā ar 16. februāra vakarā konstatēto siltumnesēja noplūdi Jelgavas centralizētās siltumapgādes sistēmā Lielupes kreisajā krastā, pirms pulksten vieniem naktī lokalizējām noplūdes vietu un sākām avārijas novēršanas darbus. Bojātais siltumtrases posms tika atslēgts no centralizētās siltumapgādes sistēmas. Lielupes kreisajā krastā siltumapgāde tika atjaunota. Siltums, kā līdz šim, tiek piegādāts no “Gren” biomasas koģenerācijas stacijas,” informē SIA “Gren Jelgava” pārstāve Guntra Matisa.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Līdz ar avārijas atslēgumu, šobrīd siltumapgādi nesaņem dzīvojamās ēkas Jelgavā Sudrabu Edžus ielā 1, Raiņa ielā 3 un 3A, Akadēmijas ielā 22, kā arī ēkas Akadēmijas ielā 21 un 25,  Elektrības ielā 6a, 5a, 8, 10 un 10a, Raiņa ielā 17 un 17b.

Avārijas novēršana, kas saistīta ar rakšanas darbiem, notiek arī šodien – 17.februārī. Avārijas darbus plānots pabeigt un siltumapgādi pilnībā atjaunot līdz 17.februāra pulksten 18. Gadījumā, ja avārijas novēršanas darbi tiks pabeigti ātrāk, siltumapgāde klientiem tiks atjaunota agrāk.

“Gren” atvainojas klientiem par sagādātajām neērtībām.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Lielupes labajā krastā siltumapgāde netika traucēta un tika piegādāta nepārtraukti.

Aģentūra LETA informē, ka biomasas koģenerācijas stacijas darbība ir pilnībā atjaunota, tā darbojās ikdienas režīmā. Saistībā ar bojājumu un siltumnesēja noplūdi pašlaik uzņēmums nav saņēmis informāciju par nodarītu kaitējumu cilvēku veselībai vai trešās puses īpašumam. Vienlaikus Matisa uzsver, ka avārija siltumtrasē un koģenerācijas stacijas tvaika turbīnas īslaicīga apstāšanās nav radījusi draudus cilvēku veselībai, drošībai un videi.

“Gren Jelgava” vēl precizē noplūdušā siltumnesēja daudzumu. Siltumtīklu ūdens jeb siltumnesējs ir iekrāsots ar cilvēku veselībai un videi nekaitīgu pārtikas krāsvielu zaļā krāsā, kas palīdz konstatēt siltumnesēja noplūdes vietas.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Matisa informē, ka bojātais siltumtrases posms izbūvēts 1976.gadā un ir viens no nedaudziem atlikušajiem nerenovētajiem siltumtīklu posmiem. Jelgavā 99,8% no centralizētās siltumapgādes sistēmas tīkliem ir renovēti vai izbūvēti no jauna.

Iepriekšējā avārija Jelgavas centralizētās siltumapgādes sistēmā, kad tika traucēta siltumapgāde lielākam klientu skaitam, notika 2016.gada janvārī.

Jau ziņots, ka trešdienas vakarā Jelgavā siltumtrases avārijas dēļ nostrādājis drošības vārsts biomasas koģenerācijas stacijā, gaisā izvadot nekaitīgus ūdens tvaikus.

Foto: no arhīva

Siltumtrases avārijas vieta/Foto: Jurijs Strods

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ZZ.lv komanda.