Abonē e-avīzi "Zemgales Ziņas"!
Abonēt

Jubilejas sezona brīvdabas koncertzālē “Mītava”

Brīvdabas koncertzāle “Mītava” uzsākusi savu piekto sezonu. “Arī šoreiz visas vasaras garumā jelgavniekiem un pilsētas viesiem piedāvāsim daudzveidīgu un kvalitatīvu programmu,” saka koncertzāles mākslinieciskā vadītāja Linda Reinvalde. Sezonas gaitā plānoti pasākumi dažādām gaumēm – klasiskās un popmūzikas piekritējiem, teātra izrāžu cienītājiem, kā arī bērnu auditorijai. Savukārt vasaras izskaņā par godu “Mītavas” jubilejai pieredzēsim vērienīgu koncertuzvedumu, informē pašvaldība.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

“Šo piecu gadu gaitā producentu un pasākumu organizatoru vidū koncertzāle ieguvusi uzmanību kā unikāla, mūsdienīga, tehniski attīstīta pasākumu vieta. To pierāda līdz šim jau aizvadīto pasākumu kopums, kā arī aktuālās sezonas kultūras programmas piedāvājums. Šovasar to kuplinās gan pašmāju, gan viesmākslinieku daudzveidīgi muzikālie un deju kolektīvu koncerti, kā arī izrādes,” tā L.Reinvalde, uzsverot: brīvdabas koncertzālē notiekošie pasākumi ir daļa no pilsētas kultūras procesiem, tādēļ programma tajos tiek plānota kontekstā ar pārējiem pilsētas pasākumiem.

Jūnijā jau trešo gadu pēc kārtas Jelgavā notiks Rīgas Operas festivāla galā koncerts. Dibināts 1998. gadā, festivāls ik vasaru noslēdz Latvijas Nacionālās operas sezonu ar aizvadītā muzikālā gada spilgtākajiem notikumiem. Uz skatuves uzstāsies pašmāju solisti un viesmākslinieki, atskaņojot skaistākās operu melodijas.

Savukārt jūlijs un augusts “Mītavā” būs īpašs ar daudzveidīgām izrādēm. Tiks izrādīta attiecību komēdija “Rabarberu vīns”, kur autores Aivas Birbeles jaunajā lugā satiksies iemīļotie aktieri – Zane Daudziņa, Kristīne Nevarauska, Ģirts Ķesteris un Lauris Subatnieks. Ieskandinot Rutku Tēva leģendārā romāna 90. gadskārtu, filmas “Vella kalpi” 55. gadskārtu, kā arī filmas scenārija autora Jāņa Anerauda 100. jubileju, šovasar pie skatītājiem atgriezīsies iestudējums “Vella kalpi”. Bet jau augusta sākumā koncertuzvedumā “Atgriežamies Latgolā” stāstus izspēlēs un izdziedās Nacionālā teātra aktieri Indra Burkovska, Dace Bonāte, Anna Klēvere, Voldemārs Šoriņš.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Tuvojoties vasaras izskaņai, 16. augustā ar vērienīgu koncertuzvedumu divās daļās atzīmēsim brīvdabas koncertzāles “Mītava” piecu gadu jubileju. Pirmajā daļā pilsētnieki tiks aicināti pieredzēt Antona Freimaņa oriģinālhoreogrāfiju dejas izrādi “1969–Drauds–2024”, kam par muzikālo pamatu būs arhīvos atrastais, bet ne reizi Latvijā neatskaņotais Pētera Plakida komponētais balets “Drauds”, savukārt otrā daļa būs radikāli pretēja – “Simfoniskais disko” ar speciāli orķestrim veidotām Andra Sējāna un Oļega Švemberga aranžijām. Piedalīsies Jelgavas kamerorķestris un Jelgavas bigbends, solisti un dejotāji. Koncerta mākslinieciskais vadītājs – Aigars Meri.

“Aicinām jelgavniekus izmantot iespēju plašu kultūras programmu baudīt savā pilsētā – atrast savām vēlmēm un gaumei atbilstošāko,” uzrunā L.Reinvalde. Biļetes uz pasākumiem pieejamas “Biļešu paradīzes” kasēs un vietnē bilesuparadize.lv, kā arī “Biļešu servisa” kasēs un vietnē bilesuserviss.lv.

LIELĀKIE VASARAS NOTIKUMI BRĪVDABAS KONCERTZĀLĒ “MĪTAVA”:

Saturs turpināsies pēc reklāmas.
 • 8. jūnijs – Vasaras festivāls “Summer signs 2024”. “Zelta kniede”, Emilija Bērziņa ar pavadošo grupu, “Kautkaili”, Būū, “Līvi”
 • 9. jūnijs – Vasaras festivāls “Summer signs 2024”. Chris Noah, Fiņķis un Dj Rudd
 • 15. jūnijs – “Melo–M” – labākais no labākā
 • 16. jūnijs – “Skroderdienas Silmačos”, 120 gadu jubilejas iestudējums
 • 20. jūnijs – Rīgas Opermūzikas festivāla galā koncerts
 • 23. jūnijs – Krietnās mūzikas festivāls “Jāņi manai paaudzei”. “Labvēlīgais tips”, “Pirmais kurss”, M.Sencis un Grandmasters Neons, DJ Japānis un UFO
 • 5. jūlijs – Ivan Dorn koncerts
 • 12. jūlijs – Attiecību komēdija “Rabarberu vīns”
 • 20. jūlijs – Muzikālā izrāde “Vella kalpi”
 • 3. augusts – Koncertuzvedums “Atgriežamies Latgolā”
 • 16. augusts – Koncertuzvedums divās daļās “Mītavas” piecu gadu jubilejā
 • 22. augusts – Jubilejas šovs “Dziesmu duelim – 20”
 • 24. augusts – Grupas “A-Europa” 25 gadu jubilejas koncerts

Programma tiek papildināta, vairāk informācijas – vietnē Jelgava.lv un kultura.jelgava.lv.

Foto: facebook.com/brīvdabas koncertzāle “Mītava”

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ZZ.lv komanda.