Abonē e-avīzi "Zemgales Ziņas"!
Abonēt

Jūnijs Latvijā bijis 1,7 grādus siltāks par normu

Pagājušā mēneša vidējā gaisa temperatūra Latvijā bija +16,9 grādi jeb 1,7 grādi virs 1991.-2020.gada vidējās jūnija temperatūras, liecina Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra apkopotie dati.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Līdz ar to jau piekto gadu pēc kārtas jūnijs bijis siltāks par normu, tomēr šogad vasaras pirmais mēnesis bijis par 1,2-2 grādiem vēsāks nekā iepriekšējie trīs jūniji, kas bija siltākie novērojumu vēsturē.

Šā gada jūnija trešā dekāde bija pat 4,9 grādus siltāka nekā ierasts, savukārt jūnija sākumā un vidū gaisa temperatūra caurmērā bija atbilstoša normai.

Pagājušā mēneša zemākā gaisa temperatūra bija +4,3 grādi 3.jūnijā Daugavpils novērojumu stacijā, bet maksimālā gaisa temperatūra bija +33,1 grāds 28.jūnijā Ventspils ostā, kas ir atkārtots Ventspils mēneša karstuma rekords.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Jūnijā kopumā tika pārspēti 48 diennakts maksimālās gaisa temperatūras rekordi, tai skaitā labots 27.jūnija Latvijas rekords – jaunais šī datuma karstuma rekords ir +31,7 grādi Gulbenē.

Jūnijā pārspēto siltuma rekordu skaits bija lielāks nekā iepriekšējos desmit mēnešos kopā.

Vidējais nokrišņu daudzums Latvijā jūnijā bija 73 milimetri jeb 104% no mēneša normas. Visvairāk nokrišņu – 175,4 milimetri – bija Gulbenē, bet vismazāk lija Kolkā, kur reģistrēti 27,8 milimetri nokrišņu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Latvijas austrumu daļā un Zemgalē nokrišņu caurmērā bija vairāk par normu, Gulbenē pat 2,2 reizes vairāk par ilggadējo vidējo daudzumu, savukārt Kurzemē un Vidzemes rietumu daļā lija mazāk nekā ierasts, Kolkā un Ainažos nokrišņu daudzums bija tikai 44% no normas.

Vidēji Latvijā jūnijā bija 7,6 diennaktis ar nokrišņu daudzumu vismaz viens milimetrs. Visvairāk šādu diennakšu bija Gulbenē – 13, – bet vismazāk Kolkā, Rūjienā un Rožupē, kur bija piecas šādas diennaktis.

Vidējais relatīvais gaisa mitrums Latvijā jūnijā bija 77% – no 71% Rīgā līdz 83% Kolkā. Stiprākās vēja brāzmas – 19,6 metri sekundē – tika novērotas 18.jūnijā Ventspilī.

Foto: pixabay.com

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ZZ.lv komanda.