Abonē e-avīzi "Zemgales Ziņas"!
Abonēt

Kā attīstīt un parādīt spējas ātri uztvert informāciju?

Darbs ražošanā ir cieši saistīts ar dažādu tehnoloģisku inovāciju strauju attīstību un digitalizācijas ietekmi uz darba procesu modernizāciju. Tādēļ ražošanas uzņēmumu darbiniekiem, īpaši vadošās amata pozīcijās, ir jāturpina nepārtraukti mācīties, attīstīt savas spējas ātri uztver informāciju, sekot līdzi tendencēm, pielietot iegūtās zināšanas problēmu risināšanā un mācīties jaunas prasmes, kas ļautu nezaudēt darba efektivitāti. Spējas ātri mācīties un uztvert informāciju, tāpat kā komunikācijas un sadarbības spējas, ir iespējams pilnveidot un attīstīt. Kā to izdarīt? Mēģināsim noskaidrot tālāk.

Kā attīstīt spējas ātri mācīties un uztvert informāciju?

Pirmais solis savu mācīšanās un informācijas uztveres spēju attīstīšanā ir motivācijas atrašana. Ir jāsaprot pašam priekš sevis, priekš kam ir nepieciešams turpināt mācīties, un jāatrod atsevišķi zināšanu aspekti, kas visvairāk padodas un var būt noderīgi darba vidē.

Atrodot aspektus, kas motivē, padodas un iedvesmo, būs vieglāk atvēlēt laiku pašizglītībai. Savukārt, jaunas informācijas pierakstīšana ar roku ir lieliska metode, kā trenēt atmiņu un atcerēties jauno informāciju.

Ja ir nepieciešams iegaumēt vairākus tematiskos jautājumu blokus vienlaicīgi, ir vēlams izveidot strukturētu digitālu vai papīra formāta piezīmju bloku. Šādi apkopotai informācijai varēs ērti piekļūt ikreiz, kad tas ir nepieciešams, netērējot laiku meklēšanai.

Nedrīkst nenovērtēt arī izpētes prasmju attīstīšanas nozīmi, pilnveidojot spējas ātri uztvert informāciju, jo abas šīs prasmes ir cieši saistītas. Izpētes veikšana palīdz trenēt spēju atrast un sakārtot jauno informāciju atbilstoši mērķim un atpazīt vērtīgāko informāciju.

Vai spējas ātri uztvert informāciju ir jānorāda darba pieteikumā?

Ja darba sludinājumā, kā prasība amata kandidātam, ir norādīta spēja ātri uztvert informāciju, šīs prasmes ir jānorāda gan CV, gan jāpiemin darba intervijā. Turklāt, šādu spēju norādīšana var palīdzēt arī amata pozīcijās, kurās tiek piedāvātas papildu apmācības vai tiek mainīta karjeras joma.

Netieši norādītas spējas mācīties un uztvert informāciju CV var atspoguļoties gan sadaļā par darba pieredzi, gan izglītību, ja tiek uzskaitītas ne tikai formālās izglītības iestādes un to izsniegtie diplomi, bet arī kursu izglītība, kas palīdz efektīvāk veikt darba pienākumus.

Līdzīgi raksti

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ZZ.lv komanda.