Abonē e-avīzi "Zemgales Ziņas"!
Abonēt

Kā darbojas dabai draudzīgais elektrokartings?

Elektrokartings ir aizraujošs progresīvāko tehnoloģiju un sacīkšu savienojums. Lai saprastu, kā tie darbojas un kas tos atšķir no benzīna braucamajiem, ir jāiedziļinās tehnoloģijā, kas darbina šīs elektriskās sacīkšu mašīnas. Lasi šo rakstu un uzzini interesantu informāciju!

Elektrokartingu tehnoloģija

Elektrokartingi paver ceļu ilgtspējīgākai un aizraujošākai kartingu pieredzei. Tehnoloģijas apvienojumā ar videi un lietotājam draudzīgām funkcijām padara tos par pārliecinošu izvēli gan atpūtas braucieniem, gan sacensībām. Raksta turpinājumā uzzini, kādas galvenās komponentes ietver elektrokartings!

Elektromotors

Katra elektrokartinga pamatā ir elektromotors. Šis motors kartinga akumulatoros uzkrāto elektroenerģiju pārvērš mehāniskā enerģijā, kas darbina kartinga riteņus. Elektromotori nodrošina tūlītēju griezes momentu, radot maksimālu jaudu tiklīdz vadītājs nospiež pedāli. Līdz ar to ir straujš paātrinājums un parocīga vadāmība.

Akumulators

Elektrokartings ir aprīkots ar akumulatoru bloku, kas uzglabā elektromotora darbināšanai nepieciešamo elektrisko enerģiju. Mūsdienu elektriskajos kartingos parasti tiek izmantoti litija jonu akumulatori, kas:

 • piedāvā augstu enerģijas blīvumu;
 • sver salīdzinoši maz;
 • ir ātri uzlādējami.

Akumulatora ietilpība un spriegums būtiski ietekmē kartinga veiktspēju, tostarp tā maksimālo ātrumu un braukšanas diapazonu.

Jaudas elektronika

Jaudas elektronikas komponenti, piemēram, invertori un motora kontrole, pārvalda elektriskās enerģijas plūsmu starp akumulatoru un elektromotoru. Tie regulē spriegumu un strāvu, lai kontrolētu motora ātrumu un jaudu, ļaujot vadītājam pēc vajadzības paātrināt vai samazināt ātrumu un bremzēt. Elektrokartings ir patiesi jaudīgs.

Reģeneratīvā bremzēšana

Daudzi elektrokartingi ir aprīkoti ar reģeneratīvo bremžu sistēmu. Kad vadītājs nospiež bremzes, elektromotors darbojas kā ģenerators, pārvēršot kinētisko enerģiju atpakaļ elektroenerģijā. Pēc tam šī enerģija tiek ievadīta atpakaļ akumulatora blokā, paplašinot kartinga braukšanas diapazonu un uzlabojot kopējo energoefektivitāti. Elektrokartingi ir dabai draudzīgi.

Šasija un piekare

Šasija nodrošina kartinga strukturālo ietvaru, atbalstot visas tehniskās daļas un arī vadītāju. Balstiekārtas, parasti ar priekšējo un aizmugurējo asi, atsperēm un amortizatoriem, nodrošina vienmērīgu un stabilu braukšanu. Līdz ar to elektrokartings ir piemērots dažāda vecuma un prasmju braucējiem.

Drošības līdzekļi

Drošība ir galvenā prioritāte elektrisko kartingu dizaina izstrādē. Lai aizsargātu vadītāju un nodrošinātu drošu sacīkšu pieredzi, parasti tiek ieviestas tādas funkcijas kā:

 • apgāšanās būri;
 • drošības jostas;
 • regulējami ātruma iestatījumi.

Ne visi elektrokartingi var būt aprīkoti ar šādiem drošības līdzekļiem. Tas atkarīgs no pielietošanas mērķa, kā arī braucēju vecuma un pieredzes, tomēr elektrokartings ir atbilstošs arī bērniem.

Vadības sistēmas

Elektrokartings bieži ir ar uzlabotu vadības sistēmu, kas var pielāgot kartinga veiktspējas raksturlielumus, piemēram, maksimālo ātrumu un paātrinājumu, lai tie atbilstu vadītāja prasmju līmenim. Datu reģistrēšanas un telemetrijas sistēmas var izmantot, lai uzraudzītu un analizētu veiktspēju, kā arī palīdzētu diagnostikas un apkopes darbos.

Ar ko elektrokartings atšķiras no benzīna kartingiem?

Par dabai draudzīgām tehnoloģijām tiek runāts jau labu laiku. Tam tiek pievērsta liela uzmanība, tomēr sabiedrībā ne visi uzskata, ka elektrokartings var sniegt tikpat lielisku izklaidi kā benzīna kartingi.

Elektrokartingiem ir vairākas priekšrocības:

 1. nulles emisijas – elektrokartingi nerada izplūdes gāzu emisijas, tāpēc tie ir videi draudzīgāki un piemērotu iekštelpu trasēm;
 2. klusa darbība – elektrokartingi darbojas klusi, samazinot trokšņa piesārņojumu, kas ir ļoti svarīgi iekštelpu izklaides parkos vai citās trokšņu jutīgās vidēs;
 3. tūlītējs griezes moments – elektromotori nodrošina tūlītēju griezes momentu, piedāvājot ātru paātrinājumu un aizraujošu sacīkšu pieredzi;
 4. zemākas ekspluatācijas izmaksas – elektriskajiem kartingiem ir mazāk kustīgo daļu un zemākas uzturēšanas izmaksas nekā benzīna kartingiem, jo ​​nav eļļas maiņas vai sarežģītu iekšdedzes dzinēju;
 5. regulējams ātrums – elektriskajiem kartingiem bieži var būt regulējami ātruma iestatījumi, padarot tos piemērotus dažāda vecuma un prasmju līmeņa vadītājiem.

Elektrokartingi paver ceļu ilgtspējīgākai un aizraujošākai izklaidei. To progresīvās tehnoloģijas apvienojumā ar videi draudzīgām un lietotājam draudzīgām funkcijām padara tos par pārliecinošu izvēli gan atpūtai, gan sacīkstēm.

Dodies uz “GUNSnLASERS” iekštelpu izklaides parku Rīgā, Mārkalnes ielā 10! Piedāvājumā ir ne tikai elektrokartings, bet arī lāzertags, airsofts un virtuālā realitāte! Plašāku informāciju lasi mājaslapā www.gunsnlasers.lv!

Līdzīgi raksti

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ZZ.lv komanda.