Abonē e-avīzi "Zemgales Ziņas"!
Abonēt

Kā grāmatu bodīte kļuva par universālveikaliņu

Sestdien, 27. aprīlī, Aspazijas laukumā 8, Aucē, pulcējās ļaudis, lai sveiktu Zaigu Vismani, SIA “Zaigas nams” grāmatnīcas īpašnieci, veikala pastāvēšanas 25. gadadienā, informē novada pašvaldība.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Aspazijas laukumā 8, Aucē, grāmatu un citu radniecīgu kultūrpreču tirdzniecība norisinājās jau krietni pirms tur sāka darboties pati Zaiga Vismane. Kā atceras daudz aucenieku, šajā vietā gandrīz vienmēr bijusi grāmatnīca. Zaigu Vismani atvērt savu grāmatu veikaliņu pirms 25 gadiem iedrošināja Jānis Salcevičs. Tieši pirms 25 gadiem savu pastāvēšanu nerentabilitātes dēļ beidza grāmatnīca, kas tur atradās pirms tam. Zaiga tajā laikā strādāja SIA “LLU MPS “Vecauce””, tāpēc uzņemties kaut ko pavisam jaunu, bija liels izaicinājums. Kā atceras Z. Vismane, tieši tobrīd, kad viņai tika izteikts piedāvājums pārņemt grāmatu veikala vadību savās rokās, viņa atradusies slimnīcā, turklāt nav bijusi arī nekāda pieredze uzņēmuma vadīšanā. Tā kā telpas bija pašvaldības īpašumā, Zaigai bija jāpiedalās konkursā, lai varētu iegūt šo telpu nomas tiesības. No apmēram 15 pretendentiem tikai Zaiga piedāvāja turpināt grāmatu tirdzniecību, tas bija pa prātam pilsētas vadībai, tāpēc arī zvaigznes bija sastājušās par labu Zaigas Vismanes ieceres atbalstam. Grāmatas, kas bija palikušas, tika atstātas realizācijai, ar to arī sākās Zaigas Vismanes darbošanās šajā lauciņā.  

Z. Vismane saka: “Sirsnīgs paldies Jānim Salcevičam par iedrošinājumu uzņemties grāmatnīcas atvēršanu. Paldies par atbalstu un palīdzību sākuma periodā, taču vislielākā pateicība man jāsaka savam dzīvesbiedram Egilam. Bez viņa atbalsta man tas nebūtu izdevies. Tāpat sirsnīgs paldies maniem dēliem Tomam Prikulim, Ansim Prikulim un Kristapam Vismanim par palīdzību un finansiālu atbalstu. Un kur tad manas uzticīgās pārdevējas! Jau 20 gadus visus pircējus smaidot sagaida mana mīļākā pārdevēja Ina Kliešmite. Sirsnīgs PALDIES Tev par to! Paldies arī Svetlanai Jarmoličai, Anitai Žvibulei, Inesei Skirbauskai, Efēmijai Šonienei un Sigutei Apsei – Jūs visas bijāt kolosālas! Paldies, ka palīdzējāt man noturēt šo rūpi 25 gadu garumā! Paldies manai grāmatvedei Sarmītei Bogomazovai. Paldies visiem maniem sadarbības partneriem par sapratni un atbalstu, un vislielākais paldies visiem maniem uzticamajiem un nejaušajiem pircējiem!”

Šobrīd Zaigas grāmatnīca ir kļuvusi par tādu kā nelielu universālveikaliņu, jo, laikam ejot, pieprasījums pēc grāmatām ir krietni mazinājies. “Kad es visu sāku, man bija tikai 100 latu, bet, skat’, arī ar to var kaut ko iesākt, ja vien ir apņemšanās un apkārt tik daudz labu cilvēku! Pašā sākumā, protams, preču bija pavisam maz, biju izveidojusi arī grāmatu apmaiņas punktu, kas laika gaitā kļuva ļoti populārs, grāmatas nesa pat maisiem. Vēlāk paņēmu aizņēmumu Hipotēku bankā, jo bija labi nosacījumi, un bija vajadzīga nauda, lai paplašinātu veikalu. Varējām uztaisīt remontu, pārvietot ieejas durvis, lai pēc iespējas efektīvāk varētu izmantot telpas un papildināt ar jauniem plauktiem precēm. Kad biju jau iestrādājusies, pārņēmu arī LLU MPS “Vecauce” pārtikas veikaliņu, kas atradās Raiņa ielā, taču pēc diviem gadiem sapratu, ka tik mazam veikaliņam izdzīvot pārtikas preču tirdzniecības jomā ir ļoti grūti, nācās pieņemt gala lēmumu, lai nepazaudētu arī grāmatnīcu. Kad jau viss bija iegājis savās sliedēs, man atkal izteica piedāvājumu pārņemt Avīžu kiosku, kam bija sākušies grūti laiki, ko arī izdarīju, bet, ņemot vērā to, ka sākās Raiņa ielas rekonstrukcija, kioskā iekšā gandrīz nevarēja tikt, līdz ar to nācās to slēgt, bet šobrīd darbība tajā turpinās, un tur atkal ir rosība, esmu uzņēmusies rūpes par Auces mājražotāju tirdziņu. Laikam jau vienmēr viss notiek uz labu, un es priecājos, ka man izdevās šīs grāmatnīcas telpas iegādāties, jo īres maksu kādam maksāt es nevarētu atļauties.”

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Z. Vismane atzīst, ka laika gaitā pircēju paradumi patiešām ir mainījušies, kā grāmatu veikals vien tas vairs nespētu pastāvēt, tāpēc Zaigai vienmēr ir bijis jāizdomā kas jauns, ko piedāvāt saviem klientiem. “Tā kā man grāmatas vienmēr ir bijušas svarīgas, pavisam no tām atteikties es nespētu, taču visu laiku jāatrod kas tāds, kas cilvēkiem šeit Aucē ir nepieciešams. Es priecājos, ka vēl arvien pieprasītas ir dažādas grāmatas bērniem, gan daiļliteratūra, gan krāsojamās grāmatiņas, tas nozīmē, ka vecāki vēlas bērnus iepazīstināt ar grāmatu pasauli un iegādāties kaut ko paliekošu. Ir labi, ka vēl arvien Aucē ir pieejama bibliotēka, es ļoti ceru, ka tā pastāvēs arī nākotnē, jo, ņemot vērā to, ka viss sadārdzinās, grāmatām naudu var atlicināt arvien mazāk. Pieprasīti ir arī populāri romāni, literatūra par ārstniecību. Ļoti pieprasīti ir dažāda veida kalendāri, dzijas un piederumi rokdarbiem. Tā kā es vienmēr meklēju, kur un kā grāmatas un citas preces iegādāties lētāk, arī pircējiem varu piedāvāt visu par saprātīgām cenām un bez liela uzcenojuma,” teic Zaiga.

Foto: Dobeles novada pašvaldības Sabiedrisko attiecību nodaļa

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ZZ.lv komanda.