Abonē e-avīzi "Zemgales Ziņas"!
Abonēt

Kā izvēlēties reversās osmozes sistēmas filtru?

Reversās osmozes tehnoloģija rūpniecībā tiek izmantota ūdens, pārtikas un medikamentu ražošanā, kā arī katlumājās. Ar tās palīdzību varam attīrīt jebkādas netīrības pakāpes ūdeni, taču, lai filtra membrāna priekšlaicīgi neaizsērētu papildus reversās osmozes filtram tiek uzstādīti arī citi filtri, kas kopā veido ūdens attīrīšanas sistēmu.

Pieņemot, ka vēlaties uzstādīt reversās osmozes ūdens attīrīšanas sistēmu savā mājā vai dzīvoklī, nevis rūpnīcā, aplūkosim, kā izvēlēties piemērotāko filtru.

Sākam ar vietas izvēli

Reversās osmozes filtru sistēma ir paredzēta dzeramā ūdens sagatavošanai un parasti tiek uzstādīta vietā, kur jau ir ierīkots ūdens krāns. Vairumā gadījumu vislabākā vieta kompaktas dzeramā ūdens attīrīšanas sistēmas uzstādīšanai ir virtuves skapītī zem izlietnes.

Ja jūsu mājoklī virtuves nav, filtrus var uzstādīt vannas istabā vai citā vietā, kur atrodas ūdens padeves caurules ar pietiekami jaudīgu ūdensvada spiedienu. Vairumam modeļu ir vajadzīgs vismaz 2,5 atmosfēru augsts spiediens ūdensvadā, taču ir pieejamas arī attīrīšanas iekārtas, kas darbojas zema ūdensvada spiediena apstākļos.

Ūdens kvalitāte pēc apstrādes ar reverso osmozi

Galvenais iemesls, kādēļ privātpersonas Latvijā uzstāda ūdens attīrīšanas sistēmas ir rūpes par savu veselību un labsajūtu. Reversās osmozes filtrs ir vienīgais filtrs, kas spējīgs mikroskopiskā līmenī attīrīt ūdeni no jebkuriem kaitīgiem piemaisījumiem – pesticīdi, antibiotikas, vīrusi, baktērijas, hormoni, smagie metāli, sāļi (kalcijs, magnijs) u.c.

Reversās osmozes membrānai cauri tiek tikai ūdens molekulas (ar retiem izņēmumiem) un galarezultātā varam iegūt absolūti tīru ūdeni. Attīrītais ūdens tiek uzkrāts nelielā tvertnē, kas nodrošina, ka tīrs dzeramais ūdens būs pieejams tūlītējai lietošanai.

Uzkrātā ūdens daudzums ir atkarīgs no izvēlētās iekārtas modeļa. Ja esat liela ģimene un/vai bieži gatavojat, izvēlieties sistēmu ar lielāku ūdens uzkrāšanas tvertni.

Vai jūs vēlētos dzert absolūti tīru ūdeni katru dienu? Padomājiet rūpīgi. Cilvēka ķermenim ir vajadzīgi dažādi minerāli un daļu no tiem uzņemam ar ūdeni. Tā kā reversās osmozes tehnoloģija to attīra pilnībā, ir būtiski ūdeni bagātināt ar derīgiem minerāliem, t.sk. magniju vajadzīgā koncentrācijā. Profesionālās ūdens attīrīšanas sistēmās ūdens mineralizācijas un cietības pakāpi ir iespējams regulēt pēc jūsu vajadzībām un gaumes.

Reversās osmozes filtri un to cenas

Ūdens attīrīšanas sistēmas izmaksas var variēt no dažiem simtiem līdz vairākiem tūkstošiem. Mājsaimniecībām salīdzinoši populārs ir “Water Filters Latvia” piedāvātais modelis “Aqua White”, kas nodrošina piecu pakāpju ūdens attīrīšanu. Lai nodrošinātu tā optimālu darbību, uzņēmuma speciālisti paši izbrauc un uzstāda filtru klienta dzīvesvietā.

Precīzas izmaksas reversās osmozes ūdens attīrīšanas sistēmai varat noskaidrot, sazinoties ar mūsu konsultantiem pa tālr. 22061096 vai rakstot uz waterfilters@inbox.lv. Uzzināt vairāk un aizpildīt pieteikumu bezmaksas konsultācijai vai filtru iegādei varat arī šeit –  https://www.waterfilters.lv/rupniecibai/reversa-osmoze/ Uzņēmuma speciālistiem ir plaša pieredze privātpersonu, uzņēmumu un pašvaldības iestāžu ūdens attīrīšanas sistēmu uzstādīšanā, apkopē. Sadarbojoties ar mums varat iegūt konkurētspējīgu filtru sistēmu par pievilcīgu cenu.

Līdzīgi raksti

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ZZ.lv komanda.