Abonē e-avīzi "Zemgales Ziņas"!
Abonēt

Kā neizdegt, bet mirdzēt?

Izdegšana sākas, kad “jūtam karstu elpu pakausī”
Jau trešo gadu Imanta Ziedoņa fonda “Viegli” izglītības iniciatīva “Ziedoņa klase” aicināja izglītības nozares darbiniekus uz personības izaugsmes konferenci “Skolotājs ir Personība”. Konferences mērķis bija iedvesmot pirmsskolas pedagogus, skolotājus un pasniedzējus, kā arī stiprināt izglītības darbinieku stāju.
Sadarbībā ar mācību centru “Triviums” “Ziedoņa klase” piedāvāja psiholoģes, komunikāciju treneres un konsultantes, kā arī RSU Sarkanā Krusta medicīnas koledžas pasniedzējas Ievas Vaines lekciju “60 minūtes izdegšanas profilaksē”.
I.Vaine par lekcijas tēmu saka šādi: “Ja esam godīgi ar sevi, mēs atpazīstam brīdi, kad sajūtas saka priekšā – slodze ir pārāk liela, nogurums noēd gandarījumu par paveikto darbu, emociju spektrā sāk dominēt nomāktība. Ko varam darīt, lai pasargātu sevi no tā izdegšanas līmeņa, kad rūpēs par atpūtu atvaļinājumu saslimstot noorganizē ķermenis? Kāds ir rīcības plāns, saskaroties ar izdegšanu, un rīcības plāns izdegšanas profilaksē?”
I.Vaine piedāvā rīcības plānu pa punktiem, vispirms gan uzsverot, ka slidenais ceļš uz izdegšanu sākas, kad “jūtam karstu elpu pakausī”, kad paši sev uzliekam laika rāmi. Jo vairāk mūsu dzīvē ir perfekcionista tendences, jo grūtāk mums ar to klājas.

Lai turpinātu lasīt rakstu, nepieciešams iegādāties ZZ.lv abonementu:

"ZZ.lv Plus" abonentiem būs pieeja unikālam izdevniecības saturam, kur atspoguļosim notikumus un procesus vietējos novados. Raksti, intervijas, bilžu galerijas, video saturs.

Abonē ZZ.lv digitālo saturu par 0.99€ uz pirmajām 4 nedēļām*

*Pēc izmēģinājuma perioda beigām ik pēc četrām nedēļām tiks veikts automātiskais maksājums - 1.99€ par abonēšanas periodu. Abonēšanu vari pārtraukt jebkurā brīdī savā ZZ.lv kontā.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ZZ.lv komanda.