Abonē e-avīzi "Zemgales Ziņas"!
Abonēt

Kā nopelnīt naudu internetā: 5 online darbi

Foto: Unsplash.com / Nick Morrison

Šobrīd, ja vien Tev ir pieejams internets, dators un kaut nelielas zināšanas, veidu, kā nopelnīt naudu internetā, netrūkst. Ar 5 perspektīvām idejām, kuras ļaus papildināt Tavu maciņu, vari iepazīties šajā rakstā!

Ideja #1: kopīraitings

Esi saņēmis komplimentus par to, ka spēj rakstīt kvalitatīvu saturu par dažādām noderīgām tēmām? Tevi nebaida ortogrāfija un gramatika, un zini, ar ko atšķiras ka un kad lietojums? Šādā gadījumā viens no labākajiem veidiem, kā nopelnīt naudu internetā, ir piedāvāt satura izveidi uzņēmumiem. 

Tas var būt mājaslapu teksts, bloga raksti, preses relīzes, reklāmraksti medijiem, sociālo tīklu ieraksti – iespēju netrūkst, atliek vien saprast, kādas satura formas un tēmas ir Tev piemērotākās, un atrast atbilstošus klientus. Kopumā vērtējot, šis nav sarežģīts veids, kā nopelnīt internetā, taču jārēķinās, ka Tev, visticamāk, vajadzēs kļūt par pašnodarbināto vai izveidot savu uzņēmumu.

Ideja #2: foto un video veidošana un pārdošana foto vai video bankām

Ja pasauli uztver vizuāli, un apkārt notiekošo māki skaisti iemūžināt fotogrāfijas vai video rullīšos, kāpēc gan ar to nenopelnīt? Šādu opciju piedāvā foto un video bankas, kurās atrodas tūkstošiem vai pat miljoniem fotogrāfiju un video, ko interesenti pēcāk var iegādāties un lejupielādēt. Jāņem gan vērā, ka konkurence šajā lauciņā nav maza, tāpēc radītajam saturam jāizceļas. Īpaši rūpīgi jāpieiet gan satura kvalitātei, gan tam, kas tiek iemūžināts – tikai tādā veidā varēsi pelnīt internetā ar foto vai video radīšanu.

Ideja #3: dropšipings

Šobrīd ļoti iecienīts veids, kā nopelnīt naudu internetā, ir dropšipings. Tā darbības princips ir visai vienkāršs, bet efektīvs, proti, Tu darbojies kā pārdevējs, taču realitātē preces atrodas pie vairumtirgotāja, kurš parūpējas par to piegādi pircējam. Šādam tirdzniecības modelim ir vairākas būtiskas priekšrocības. 

Pirmkārt, Tev nav jālauza galva, kur un kā uzglabāt preces, tērējot naudu noliktavai, apsardzei un citām pozīcijām. Otrkārt, Tu vari ietaupīt laiku un resursus, jo nevajadzēs parūpēties par pasūtījumu piegādi. Treškārt, šis ir veids, kā nopelnīt naudu internetā bez ievērojamiem ieguldījumiem, un arī risks iedzīvoties lielos mīnusos ir mazāks.

Ideja #4: kursi tiešsaistē

Foto: Unsplash.com / Sigmund

Varbūt Tev ir kādas konkrētas zināšanas, ar kurām esi gatavs dalīties? Tad noteikti ir vērts izmēģināt spēkus, vadot tiešsaistes kursus! Iespējas, kā nopelnīt naudu internetā ar kursu pasniegšanu, ir ļoti plašas, sākot ar padomiem internetveikala izstrādē un beidzot ar kulināriem knifiņiem un receptēm. Tiesa, lai sasniegtu attiecīgo mērķauditoriju, Tev būs jāiegulda savs laiks un/vai līdzekļi efektīvam mārketingam, un ne mazāk svarīga ir prasme komunicēt ar cilvēkiem un uzstāties kameras priekšā.

Ideja #5: tiešsaistes aptaujas

Ir virkne pētījumu veicēju, kas aicina piedalīties dažādās aptaujās, par veltīto laiku piedāvājot dāvanu kartes, iespējas piedalīties lielāku balvu izlozēs, kā arī sniedzot citus labumus. Iedzīvoties lielā bagātībā šādi diez vai sanāks, bet tas ir visai labs veids, kā nopelnīt naudu internetā bez ieguldījumiem. Viss, kas Tev nepieciešams, ir vien internets un dators, mobilais telefons vai planšetdators.

Varbūt Tevi interesē ne tikai nupat nosauktie veidi, kā nopelnīt naudu internetā, bet arī citas peļņas iespējas? VIZIA jaunākajā bloga rakstā Kā uzsākt savu biznesu? 15 vienkārši padomi atradīsi daudzus vērtīgus ieteikumus – aplūko tos jau tagad!

Līdzīgi raksti

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ZZ.lv komanda.