Abonē e-avīzi "Zemgales Ziņas"!
Abonēt

Kā pārvaldīt savas finanses gudri

Prasme savas finanses var noderēt katram, jo ​​pareiza un gudra pieeja var palīdzēt sasniegt finansiālo stabilitāti. Neatkarīgi no ienākumu līmeņa katrs no mums ir spējīgs sasniegt nospraustos finanšu mērķus, vien plānojot savas finanses atbilstoši visiem zināmām un neapšaubāmām patiesībām, par ko varēs pārliecināties šī raksta ietvaros.

Budžeta nozīme finanšu pārvaldībā

Budžets ir finanšu pārvaldības rīks ar fundamentālu nozīmi, jo tam varam plānot un kontrolēt savus ienākumus un izdevumus. Turklāt pareizi izveidots budžeta plāns var palīdzēt īstenot gan īstermiņa, gan ilgtermiņa mērķus, paralēli optimizējot nepārdomātos un spontānos tēriņus.

Ar ko sākt?

 • Sameklējiet sev nepieciešamo variantu, kur budžetu. Tā var būt piezīmju klade, dokumenti datorā vai mobilā lietotne. Vislabāk izvēlēties to, kas vienmēr ir pa rokai.
 • Pierakstiet visus ienākumus un summas: algu, avansu, atlīdzības, prēmijas uc
 • Sadaliet esošo izdevumu kategorijas. Piemēram: īre, komunālie maksājumi, degviela, kredītsaistības, bērnu interešu pulciņi, apģērbs, izklaide u.tml.
 • Turpmāk pierakstiet visus izdevumus, lai iegūtu pārskatāmu ainu par savām finansēm.
 • Der pārliecināties, ka izdevumi nepārsniedz ienākumus! Nepieciešamības gadījumā pārskatiet budžetu un pielāgojiet neobligātu maksājumu tēriņus reālai finanšu situācijai.

Kādi ir ieguvumi?

 • Budžets var palīdzēt identificēt un novērt nevajadzīgos izdevumus.
 • Jūs varēsiet sakrāt naudu lielajiem pirkumiem un sasniegt savus finanšu mērķus.
 • Jūs novērsīsiet maksājumu problēmas un izslēgsiet parādsaistību problēmas.

Atteikšanās no parādiem

Viena no svarīgākajām budžeta sadaļām un maksājumiem par kredītsaistībām, jo ​​tikai pareiza pārvaldība var palīdzēt izvairīties no maksājumu un finanšu parādu problēmām, kā arī nodrošināt labu kredītvēsturi. Bet, ko, ja problēma ar kredītsaistībām jau pastāv, bet pie budžeta plāna sāk strādāt tikai darīt šodien? Par labāko risinājumu var kļūt kredītu apvienošana vienā.

Kas ir kredītu apvienošana?

Šis veids ļauj apvienot visus aizņēmēja kredītu vienā, tādējādi atvieglojot kredītsaistību pārvaldību. Bieži tas nozīmē:

 • Zemāku procentu likmi;
 • Mazākus ikmēneša maksājumus;
 • Budžetam piemērotāku atmaksas termiņu;
 • Vieglāku maksājumu pārvaldību.

Citi risinājumi

Nepārprotami viens ceļu risinājums var nederēt visiem, tāpēc variet iet garāko: iekļaujiet savā budžetā visas kredītsaistības un izveidojiet plānu, pateicoties kuram pakāpeniski veiksiet kredītu pirmstermiņa atmaksu. Piemēram, jūs varat atmaksāt katru mēnesi nedaudz vairāk par kredītu ar vislielāko procentu likmi, palielinot kopējo finanšu slodzi.

Rezultāts abiem augstāk minētajiem variantiem – varēs ātrāk iegūt finansiālo stabilitāti un optimizēt savus izdevumus. Nevilcinieties – sāciet rīkoties šodien! 

Līdzīgi raksti

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ZZ.lv komanda.