Abonē e-avīzi "Zemgales Ziņas"!
Abonēt

Kā sakrāt naudu lielam mērķim?

Dzīve ir piepildīta ar dažādiem notikumiem. Daļa no tiem ir plānoti, citi – pārsteidz nesagatavotus. Un, neatkarīgi no tā, kāds ir šis notikums, tajā gandrīz vienmēr ir iesaistītas arī finanses. Šī iemesla dēļ ir svarīgi gan atlikt naudu neplānotiem tēriņiem, gan arī izvirzīt finanšu mērķus, lai īstenotu vērienīgākas ieceres.

Uzkrājuma veidošana var prasīt diezgan daudz laika, un, neatkarīgi no mērķa, princips ir vienāds – sāciet ar vīziju, kam vēlaties sakrāt, pēc tam veiciet aprēķinus un plānojiet, kā to īstenot.

Nosakiet mērķi

Varbūt vēlaties iegādāties jaunu automašīnu vai aizbraukt sapņu ceļojumā? Lai arī kāda būtu vēlme, skaidri definējiet, kādam mērķim uzkrājums tiks veidots.

Veiciet aprēķinus

Aprēķiniet to, cik daudz Jums ir nepieciešams sakrāt. Pēc tam izdomājiet, kā Jūs varat to realizēt. Lai to izdarītu, ir vērts pārskatīt savus naudas tērēšanas paradumus, lai saprastu to, kur iespējams veikt kādas korekcijas un naudu iztērēt lietderīgāk.

Ieviesiet korekcijas

Visus tēriņus var iedalīt divās lielās grupās – vēlmes un vajadzības. Vajadzības ir izdevumi par pārtiku, komunālie maksājumi, transporta izdevumi un citas tēriņi, kas ir obligāti. Vēlmes arī ir svarīgas, taču tās ir iespējams pielāgot atkarībā no vajadzībām. Pie vēlmēm pieder ēšana ārpus mājas, izklaides, vaļasprieki, kā arī ceļojumi.

Lai uzkrājumu izveidotu ātrāk, Jums jābūt gatavam atteikties no kādām vēlmēm vai vismaz atrast kompromisus. Piemēram, turpmāk kafejnīcu apmeklēt nevis divas, bet vienu reizi nedēļā. Vai biežāk uz darbu doties ar kājām vai velosipēdu, tā samazinot transporta izdevumus. Te gan jāpatur prātā, ka šāda stratēģija izdosies tikai tad, ja ietaupīto naudu patiešām novirzīsiet uzkrājumam, nevis iztērēsiet citām vēlmēm.

Ja tomēr ar naudas krāšanu nesokas tik ātri, kā cerēts, bet svarīgais pirkums vairs nevar gaidīt, noderēt var kredīts no Sefinance. Te ir vairāki kredītu veidi, kas dod iespēju īstenot visdažādākās ieceres. Apskatiet piedāvājumu un uzziniet, kādi ir pieejamie kredītu veidi un aizņemšanās nosacījumi, un, protams, pirms kredīta noformēšanas vienmēr izvērtējiet savu maksātspēju.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ZZ.lv komanda.