Abonē e-avīzi "Zemgales Ziņas"!
Abonēt

Kā tikt uz darbu?

Cik tālu cilvēks ir gatavs braukt uz darbu? Ja atalgojums ir ļoti labs un darba piedāvājums gaidīts, tad attālums nebūs šķērslis darba piedāvājumu pieņemt un iespējams pārcelties uz citu dzīvesvietu – tāds varētu būt iedzīvotāja domu gājiens.
Darbaspēka trūkuma dēļ darbinieku nokļūšanu līdz darbam organizē gan paši uzņēmēji, gan valsts. Nodarbinātības valsts aģentūra (NVA) darba tirgu reģionos dzesē ar mobilitātes atbalsta pasākumiem – piešķir naudu gan ceļa izmaksu segšanai, gan īres izmaksu kompensēšanai.
Organizē uzņēmums
Viens no uzņēmumiem, kurš pats organizē savu darbinieku nokļūšanu līdz darbavietai un atpakaļ, ir “Laflora”. Kūdras ieguves un tās produktu ražošanas uzņēmuma “Laflora” pārstāve Anda Zālmane pastāsta, ka katru rītu uzņēmuma lielais autobuss ar 52 sēdvietām iet pa maršrutu Ozolnieki–Jelgava– “Lafloras” ražotne Kaigu purvā, bet mazais mikroautobuss darbiniekus no Valgundes ved uz kūdras ieguves vietu Drabiņu purvā. A.Zālmane piebilst, ka individuāli atsevišķi darbinieki starpsezonu laikā izmanto valsts piedāvāto bezdarbnieku pabalstu. Taču bezdarbniekiem domāto mobilitātes pabalstu uzņēmums neizmanto. “Daudzi brauc uz darbu ar personīgo auto, jo viņi to var atļauties,” teic A.Zālmane. Decembrī uzņēmumā “Laflora” strādāja 275 darbinieki un vidējā alga pirms nodokļu nomaksas bija 1900 eiro

Lai turpinātu lasīt rakstu, nepieciešams iegādāties ZZ.lv abonementu:

"ZZ.lv Plus" abonentiem būs pieeja unikālam izdevniecības saturam, kur atspoguļosim notikumus un procesus vietējos novados. Raksti, intervijas, bilžu galerijas, video saturs.

Abonē ZZ.lv digitālo saturu par 0.99€ uz pirmajām 4 nedēļām*

*Pēc izmēģinājuma perioda beigām ik pēc četrām nedēļām tiks veikts automātiskais maksājums - 1.99€ par abonēšanas periodu. Abonēšanu vari pārtraukt jebkurā brīdī savā ZZ.lv kontā.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ZZ.lv komanda.