Abonē e-avīzi "Zemgales Ziņas"!
Abonēt

Kā uzturēt savu auto ziemas sezonā?

Foto: Freepik.com/ senivpetro

Ziemā par automašīnu jāparūpējas īpaši, jo zemā temperatūra, sniegs un uz ceļiem esošais sāls dara savu. Lasi un uzzini, ko sevī ietver gudra auto uzturēšana ziemas mēnešos!

Atceries, ka akumulatoram jābūt uzlādētam un tīram

Ziemā akumulatoriem ir īpaši liela slodze, turklāt kārtīgi neuzlādēts akumulators var sasalt, un tas nozīmē, ka automašīnu iedarbināt nebūs iespējams. Lai tā neatgadītos, pirms ziemas sākšanās pārbaudi akumulatoru un veic uzlādi, ja tā nepieciešama (vai arī uztici šos soļus autoservisa profesionāļiem). Svarīgi arī, lai akumulatora virsma, kontakti un klemmes vienmēr būtu tīras.

Laicīgi nomaini visus filtrus

Degvielas filtrs, kas rūpējas par benzīna vai dīzeļdegvielas attīrīšanu, gan ziemā, gan vasarā var radīt problēmas, ja nav laicīgi nomainīts. To, cik bieži degvielas filtru jāmaina, atradīsi auto lietotāja rokasgrāmatā; vidēji to ieteicams darīt reizi gadā vai ik pēc 10000-15000 kilometriem.

Aizmirst nedrīkst arī par to, ka regulāri jāmaina eļļas filtrs, kas pasargā dzinēju no bojājumiem, ko var izraisīt metāla daļiņas, netīrumi un oksidējusies eļļa. Eļļas filtru parasti maina brīdī, kad tiek mainīta motoreļļa. Regulāri, protams, jāmaina arī gaisa filtrs dzinējam un salona gaisa filtrs.

Parūpējies, lai logu tīrāmais līdzeklis nepietrūkst un ir ziemai piemērots

Foto: Pixabay.com / Dibjo

Aukstā laikā viena no neērtībām, ar ko saskaras autobraucēji, ir sasalis logu tīrāmais šķidrums, tāpēc jau laikus tvertnē ielej īpaši zemām temperatūrām paredzētu tīrīšanas līdzekli. Lai neatgadītos situācija, kad logu tīrāmais šķidrums beidzies, bet logam netīrumu kārtas dēļ grūti redzēt cauri, vienu kanniņu vienmēr turi bagāžas nodalījumā.

Degvielu izvēlies atbilstoši temperatūrai

Degvielā rodoties ledus kristāliem, automašīna var pēkšņi apstāties, vai to pat nevarēs iedarbināt. Tāpēc arī degvielu izvēlies atbilstošu laikapstākļiem, un neatstāj bāku teju tukšu.

Nomaini vējstikla slotiņas, kad iepriekšējās nokalpojušas vai bojātas

Mīnus grādos sabojāt vējstikla slotiņas ir ļoti viegli – atliek vien tās izmantot, lai notīrītu apledojušu vējstiklu. Tāpēc, ja logu klāj sarmas vai ledus kārta, izmanto tam speciāli paredzētu skrāpi vai tīrīšanas līdzekli, lai logu notīrītu manuāli.

Savukārt, ja tīrīšanas laikā nokrišņi un šķidrums tiek izsmērēts vai arī parādījušās vietas, kur slotiņas vairs nespēj piekļūt, laiks meklēt jaunu komplektu. Bojātas logu tīrāmās slotiņas ne tikai padara braukšanu neērtu un bīstamu, bet arī var sabojāt vējstiklu, to saskrāpējot.

Neaizmirsti par auto mazgāšanu

Foto: Unsplash.com / Zulfahmi Khani

Aukstajā laikā ar automašīnu bieži vien cenšamies pēc ātrāk nokļūt uz mājām, darbu vai veikalu, un doma par laika tērēšanu, dodoties uz automazgātavu, nešķiet vilinoša. Tomēr auto uzturēšana ziemā bez šīs nodarbes nav iedomājama, jo sāls komplektā ar sniegu ir perfekta kombinācija korozijas veicināšanai. Ziemā piemērotākas ir nevis pašapkalpošanās, bet automātiskās automazgātavas, kur automašīna tiks nožāvēta.

Auto uzturēšana ziemā nav nemaz tik sarežģīta, atliek vien veltīt nedaudz laika un līdzekļu, kas ilgtermiņā ļaus ietaupīt un izvairīties no nepatīkamām situācijām. Savukārt, ja tev nepieciešamas auto aizdedzes sveces, akumulators, logu tīrāmās slotiņas vai jebkuras citas auto daļas, ienāc Partsale.lv – tu būsi pārsteigts par plašo piedāvājumu un draudzīgajām cenām. Tam visam komplektā – ērts meklēšanas filtrs!

Līdzīgi raksti

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ZZ.lv komanda.