Abonē e-avīzi "Zemgales Ziņas"!
Abonēt

Kādu dienu Tuhermu ģimene brauks ciemos uz Ukrainu

Vairāk nekā 700 Ukrainas kara bēgļu dzīvo pie jelgavniekiem
“Kad sākās karš, mēs palīdzējām Ukrainai ar ziedojumiem un arī pieteicāmies, ka varam pie sevis mājās izvietot patvēruma meklētāju ģimeni,” stāsta jelgavnieks Andress Tuherms. Un notika tā, ka, sazinoties sociālajos tīklos, marta pirmajā pusē Tuhermu ģimene uzņēma Kijevas priekšpilsētā dzīvojošo Poļinu un viņas piecgadīgo meitiņu Anastasiju (Nastju). Jelgavnieki uzsver, ka abas viņu mājās dzīvos tik ilgi, cik tas būs nepieciešams, lai droši varētu atgriezties dzimtenē.
Latvijā ukraiņus labāk saprot
Poļina stāsta, ka nebūtu prom no Ukrainas braukusi. Būtu palikusi kopā ar vīru, turpinājusi savu darbu pārtikas nozarē, kas arī kara laikā nav apstājusies. Ukrainu Poļina atstāja bērna dēļ. Kara sākumā Krievijas karaspēks virzījās tieši uz Kijevu. “Tas bija vēl pirms 8. marta, kad mēs ar vīru sapratām, ka man ar meitu jābrauc prom. Kara ugunis un sprādzienu troksnis nāca arvien tuvāk un tuvāk. Netālu no mūsu mājas šāva Ukrainas armijas lielgabali. Un tu saproti arī to, ka kaut kad šāviņi lidos tiem pretī… Nebija briesmīgi saprast, ka tu vari mirt vai arī ka tavs vīrs var mirt, bet bērns… Nastjas dēļ nolēmām, ka es došos prom,” uzsver Poļina.

Lai turpinātu lasīt rakstu, nepieciešams iegādāties ZZ.lv abonementu:

"ZZ.lv Plus" abonentiem būs pieeja unikālam izdevniecības saturam, kur atspoguļosim notikumus un procesus vietējos novados. Raksti, intervijas, bilžu galerijas, video saturs.

Abonē ZZ.lv digitālo saturu par 0.99€ uz pirmajām 4 nedēļām*

*Pēc izmēģinājuma perioda beigām ik pēc četrām nedēļām tiks veikts automātiskais maksājums - 1.99€ par abonēšanas periodu. Abonēšanu vari pārtraukt jebkurā brīdī savā ZZ.lv kontā.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ZZ.lv komanda.