Abonē e-avīzi "Zemgales Ziņas"!
Abonēt

Kaigu kūdras purvā “Laflora” paplašinātas priežu plantācijas

Jelgavas novada Kaigu kūdras purvā bijušo kūdras ieguves lauku rekultivācijas programmā SIA “Laflora” par pieciem hektāriem paplašinājusi priežu plantācijas, informēja kompānijā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Plantācijas paplašināšanai iestādīti vairāk nekā 5000 priežu stādu ar koksnes pelniem ielabotā kūdras augsnē.

Patlaban kopējā apmežotā platība Kaigu kūdras purvā sasniedz 25 hektārus, kas, pēc kompānijas teiktā, daļēji kompensē uzņēmuma radītās emisijas kūdras ieguvē un pārstrādē.

Saskaņā ar “Laflora” atbildīgas purvkopības konceptu, uzņēmums Kaigu kūdras purva daļā, kur kūdras ieguve ir pabeigta, ieviesis rekultivācijas programmu vairāk nekā 200 hektāru platībā. Priežu plantāciju veidošana meža ieaudzēšanai sākta pirms trīs gadiem. Apmežošana ir viens no rekultivācijas jeb zemes turpmākas izmantošanas veidiem, kas ļauj kompensēt kūdras ieguvē un pārstrādē radītās siltumnnīcefekta gāzu (SEG) emisijas un ir solis ceļā uz “Laflora” klimatneitralitāti.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Tāpat uzņēmums īstenojis tādus rekultivācijas scenārijus kā brūkleņu pavairošana un audzēšana, rododendru, viršu un vaivariņu audzēšana, biškopība, sfagnu un citu paludikultūru audzēšana, augsto krūmmelleņu un lielogu dzērveņu audzēšana.

Nākamais etaps “Laflora” rekultivācijas programmā ir vēja parka un Zaļās industriālās zonas izveide Kaigu kūdras purvā, kam būs nozīmīga loma visa Zemgales reģiona klimatneitrālā attīstībā, informē uzņēmuma pārstāvji.

Kā liecina informācija “Firmas.lv”, “Laflora” apgrozījums 2020.gadā bija 22,242 miljoni eiro, bet peļņa 1,359 miljoni eiro. Finanšu dati par 2021.gadu vēl nav publiskoti.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Kompānija reģistrēta 1995.gadā, un tā pamatkapitāls – 332 138 eiro. Uzņēmums pieder SIA “Svētvalde” (51%), kā arī Vācijas privātpersonām Ludgeram Rohenkolam (24,5%) un Markusam Rohenkolam (24,5%).

Teksts: LETA

Foto: Jelgavas novada pašvaldība

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ZZ.lv komanda.