Abonē e-avīzi "Zemgales Ziņas"!
Abonēt

Kalnciema vidusskolai piešķir “eTwinning ” skolas statusu

Kalnciema vidusskola ir starp 22 Latvijas izglītības iestādēm, kurām šogad piešķirts Eiropas līmeņa “eTwinning
skola” statuss.

Kalnciema vidusskola ir starp 22 Latvijas izglītības iestādēm, kurām šogad piešķirts Eiropas līmeņa “eTwinning skola” statuss. Oktobra beigās šīs izglītības iestādes saņēma arī oficiālu apliecinājumu statusa iegūšanai – “eTwinning skola” atzinības zīmi, karogu un suvenīrus, kā arī Eiropas Savienības (ES) Inovāciju, pētniecības, kultūras, izglītības un jaunatnes komisāres Marijas Gabrielas (Mariya Gabriel) pateicības vēstuli, informē Jaunatnes starptautisko programmu aģentūras Pedagogu digitālās pratības pilnveides daļas projektu koordinatore Linda Muižniece.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

22 Latvijas izglītības iestādes ir starp tām 2935 iestādēm visā Eiropā, kam eTwinning Centrālais atbalsta dienests šī gada aprīlī uz diviem gadiem piešķīra “eTwinning skola” statusu, tādējādi novērtējot iestāžu aktīvu iesaistīšanos “eTwinning” projektu īstenošanā un pedagogu profesionālās pilnveides pasākumu veicināšanā. Konkursa kārtībā augsto atzinības zīmi piešķīra iestādēm, kurās darbojas aktīvu skolotāju komandas, kas īsteno “eTwinning” sadarbības projektus, skolā veicina digitālo pratību un interneta drošību.

Kalnciema vidusskolas pedagogi skolu sadarbības tīklā īstenojuši 21 nacionāla un starptautiska mēroga sadarbības projektu. Izglītības iestādē īstenotie projekti ir saņēmuši nacionālos un Eiropas kvalitātes sertifikātus, kas apliecina projekta atbilstību noteiktiem Eiropas standartiem. “eTwinning” sadarbības projekts “Math code” uzvarēja konkursā “Nacionālā eTwinning balva 2018” starptautisko projektu kategorijā un projekts “Droši nedrošās spēles” uzvarēja konkursa “Nacionālā eTwinning balva 2020” nacionālo projektu kategorijā. Skolas aktīvākie “eTwinning” sadarbības projektu īstenotāji ir skolas direktore un bijusī “eTwinning” vēstniece Ivita Saldava un skolas metodiķe, “eTwinning” vēstniece Inese Zvaigznone.

Eiropas Komisija novērtē skolu ieguldījumu

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Skolas arī saņems īpašu pateicības vēstuli no ES Inovāciju, pētniecības, kultūras, izglītības un jaunatnes komisāres Marijas Gabrielas, kurā viņa slavē skolu vadības un skolotāju ieguldīto darbu. Savā vēstulē komisāre Gabriela raksta: “Iegūtais “eTwinning skola” statuss parāda, ka jūsu skola ir izmantojusi jaunākos digitālos un radošos rīkus, lai uzlabotu skolēnu mācību sasniegumus, atspoguļo veiksmīgu sadarbību ar citām “eTwinning skolām.” Īpaši tiek izcelts arī “eTwinning skolu” ieguldījums nepārtraukti veicinot pedagogu profesionālo pilnveidi, kā rezultātā palīdzot pedagogiem uzlabot savas prasmes skolēnu labā.

Kas ir “eTwinning skola” statuss?

“eTwinning”Eiropas skolu sadarbības tīkls 2018.gadā sāka iniciatīvu – skolas, kurās darbojas aktīva skolotāju komandas, kas īsteno projektus un papildus skolā veicina digitālo pratību un interneta drošību, katru gadu var pieteikties “eTwinning skola” statusam. Lai iegūtu “eTwinning skola” statusu, vērtē skolotāju aktivitātes ne tikai “eTwinning” projektos un pašā kopienā, bet arī skolas sagatavotību interneta drošības jautājumos, digitālās pratības veicināšanā, kā pedagogu profesionālo pilnveidi attiecīgajās jomās un skolotāju sadarbību. Skolām statusu piešķir uz diviem gadiem. Apbalvotās skolas saņem “eTwinning skola” atzinības zīmes, kas apliecina skolas izcilos rezultātus iepriekš minētajās jomās, kā arī papildus mācības skolas pedagogiem.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

“eTwinning” ir Eiropas Savienības programmas izglītības, apmācības, jaunatnes un sporta jomā Erasmus+ aktivitāte, kura tiek īstenota, izmantojot projektu kā mācību metodi un nodrošinot kompetenču pieeju izglītībā, veicina pedagogu profesionālo pilnveidi IKT, metodikas un valodu jomā. Reģistrējoties “eTwinning” skolotāji var īstenot projektus vietējā un Eiropas mērogā, izmantot bezmaksas tiešsaistes partneru atrašanas, sadarbības un projekta gaitas atainošanas rīkus, kā arī piedalīties vietējā un starptautiskā mēroga pedagogu profesionālās pilnveides pasākumos gan tiešsaistē, gan klātienē. Pašlaik eTwinning.net platformā reģistrējušies aptuveni 977 000 skolotāju, no kuriem vairāk nekā 7000 ir Latvijas skolotāji.

Atbalsts no kopienas un vēstniekiem

Kopumā Latvijā “eTwinning skola “statusu ir ieguvušas 47 izglītības iestādes, pārstāvot dažādas pilsētas un novadus. Pedagogi, kuri iesaistījušies “eTwinning” var meklēt atbalstu gan pie savas skolas kolēģiem, gan pedagogiem citās izglītības iestādēs, gan “eTwinning” vēstniekiem.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Jelgavas novadā darbojas vēstniece Inese Zvaigznone (Kalnciema vidusskola). eTwinning vēstnieks ir pieredzējis pedagogs, eTwinning projektu īstenotājs un padomdevējs, kas regulāri dalās savā pieredzē un vada nodarbības citiem “eTwinning” pedagogiem.

eTwinning skola” ieguvēju saraksts

Šogad, trešajā iniciatīvas gadā “eTwinning skola” statusu pēc rūpīgas atlases uz diviem gadiem saņēma 22 Latvijas vispārējās, profesionālās un interešu izglītības iestādes (dažas saņem atkārtoti, citas – pirmo reizi):

Saturs turpināsies pēc reklāmas.
 • Alūksnes pirmsskolas izglītības iestāde “Sprīdītis” (saņem pirmoreiz)
 • Austrumlatvijas Tehnoloģiju vidusskola (saņem pirmoreiz)
 • Bauskas Valsts ģimnāzija (saņem pirmoreiz)
 • Daugavpils pilsētas 17. pirmsskolas izglītības iestāde (saņem pirmoreiz)
 • Dundagas vidusskola (saņem pirmoreiz)
 • Jaunjelgavas vidusskola
 • Jaunpiebalgas vidusskola
 • Jēkabpils Agrobiznesa koledžas Barkavas struktūrvienība (saņem pirmoreiz)
 • Jūrmalas pirmsskolas izglītības iestāde “Zvaniņš”
 • Kalnciema vidusskola
 • Liepājas Līvupes pamatskola – attīstības centrs (saņem pirmoreiz)
 • Majoru vidusskola (saņem pirmoreiz)
 • Priekuļu pirmsskolas izglītības iestāde “Mežmaliņa”
 • Priekuļu vidusskola (saņem pirmoreiz)
 • Pumpuru vidusskola
 • Pļavniekkalna sākumskola (saņem pirmoreiz)
 • Rūjienas pirmsskolas izglītības iestāde “Vārpiņa” (saņem pirmoreiz)
 • Saulkrastu novada vidusskola
 • Siguldas pilsētas vidusskola
 • Valmieras Viestura vidusskola
 • Vangažu vidusskola
 • Ventspils pirmsskolas izglītības iestāde “Pasaka” (saņem pirmoreiz)

Vairāk par “eTwinning skola” statusa iegūšanu: https://etwinning.lv/etwinning-skola/

Vēstnieku kontaktinformāciju var atrast šeit: https://etwinning.lv/komanda/

Informācija par eTwinning pasākumiem – www.etwinning.lv.

Foto: publicitātes

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ZZ.lv komanda.