Abonē e-avīzi "Zemgales Ziņas"!
Abonēt

Kamerkora “Mītava” 35 gadu jubilejas koncerts

24. septembrī pulksten 17 Jelgavas kultūras nama Mazajā zālē kamerkoris “Mītava” aicina uz savu 35 gadu jubilejas koncertu. Koncerts plānots kā kaleidoskopisks ieskats kora līdzšinējā darbībā. Kora priekšā stāsies ne tikai kamerkora mākslinieciskais vadītājs Raimonds Gulbis, bet arī Agija Pizika un Jānis Almanis-Palmbahs, informē Jelgavas pašvaldības Sabiedrisko attiecību pārvaldē.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Koncerta programma veidota kopā ar kora dibinātāju un ilggadējo vadītāju A.Piziku un bijušo kora kormeistaru J.Almani-Palmbahu, kuri arī paši šajā koncertā diriģēs. “Dziesmu izvēli rūpīgi apdomājām, bet vienojāmies ļoti viegli, jo jūtu, ka viedoklī par “Mītavu” esam uz viena viļņa. Diriģenti diriģēs dziesmas, ko paši uzskata par tādām, kas vislabāk raksturo viņu un kora attiecības,” saka R.Gulbis.

Koncertā iekļautas tautasdziesmu apdares un tā saucamā koru klasika, arī jaundarbi. “Protams, tuvojoties dziesmu svētkiem, neiztikt arī bez dažām dziesmām no koru piecgades lielākā pasākuma. Un, tā kā esmu no Liepājas, koncertā skanēs arī liepājnieka Andra Kontauta divas dziesmas,” dziesmu izvēli raksturo R.Gulbis. Savukārt A.Pizika ir izvēlējusies diriģēt P.Plakida dziesmu “Ar dziesmu dzīvībā” ar J.Petera dzeju un I.Kalniņa “Lūgšanu” ar K.Skujenieka dzeju, kas iesākas ar vārdiem: “Kamēr vēl dreb mana roka…”.

Koncertā piedalās Ritvars Knesis (klavieres). Ieeja – bez maksas. 

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Kori “Mītava” kopš tā dibināšanas 1987. gadā vadīja diriģente A.Pizika, kura ar profesionālu darbu un prasīgumu pret sevi un dziedātājiem šo gadu gaitā cēlusi kora māksliniecisko kvalitāti arvien augstākā līmenī. “Es mīlu “Mītavu” kā savu bērnu. Kori nodibināju, vēl mācoties konservatorijā (tagad Mūzikas akadēmija). Šo darbu esmu darījusi ar vislielāko atbildību. Vienmēr esam strādājuši ar pilnu atdevi, dziesmu svētkos esam centušies būt starp labākajiem. Kori mīlu joprojām, taču visam ir savs laiks, un bērns ir jāpalaiž vaļā! Vienmēr par viņiem piedomāju un novēlu tikai augt un pilnveidoties!” saka A.Pizika.

R.Gulbis kora galvenā diriģenta amatā darbu uzsācis pavisam nesen, taču pirms dažiem gadiem viņš bija “Mītavas” kormeistars, tāpēc šī darba uzsākšana nav likusies grūta. Diriģents atzīst, ka pandēmijas laiks gan ir ietekmējis kora kopskaņu, jo tā ir jāuztur un jākopj, regulāri dziedot kopā, taču tas nebija iespējams. “Korim piemīt spīts, enerģija, pašorganizēšanās spējas un divas galvenās lietas – azarts un spēja degt par kori. Domāju, ka pārvarēsim jebkuru šķērsli un būs ļoti jauks koncerts gan klausītājiem, gan dziedātājiem,” saka R.Gulbis. 

Pēc jubilejas korim nebūs laika atslābt – priekšā ir brauciens uz konkursu Bratislavā, koncerts paredzēts arī Jaungadā, un, protams, gatavošanās dziesmu svētku skatēm un pašiem dziesmu svētkiem. “Novēlu korim nezaudēt šo lielisko azartu un degsmi, bet tikai vēl vairāk uzkurināt mīlestību pret dziesmu!” tā R.Gulbis.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Foto: kora “Mītava” arhīvs

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ZZ.lv komanda.