Abonē e-avīzi "Zemgales Ziņas"!
Abonēt

Kamerorķestrim būt – ar valsts un pašvaldības atbalstu

Saspringta gaisotne izveidojusies saistībā ar Jelgavas kamerorķestri. Vēl 19. decembrī Jelgavas kultūras namā izskanēja kamerorķestra koncerts “Kad gaismas mirkļi balti snieg”, taču jau 14. decembrī pašvaldības iestādē “Kultūra” bija tapis rīkojums, ka sakarā ar “neatliekamiem saimnieciskiem pasākumiem” un līdz ar to nepieciešamību taupīt naudu 31. janvāris ir pēdējā darba diena Jelgavas kamerorķestra mūziķiem. Visiem izmaksāti atlaišanas pabalsti, un visi atlaisti. Lai saņemtu paskaidrojumu par notikušo, jaunā gada pašā sākumā kamerorķestra diriģents Aigars Meri pieteicās vizītē pie pilsētas mēra Andra Rāviņa, kas īsā sarunā apstiprināja, ka 2022. gada budžeta projektā kamerorķestrim līdzekļi nav iedalīti. Vēl gan diriģents A.Meri, gan Jelgavas Mūzikas vidusskolas direktore Zane Andžāne devās uz Kultūras ministriju, kur notika sarunas, kuru rezultāts šķiet cerīgāks.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Liepājā simfonisko orķestri un teātri atbalsta arī valsts

Pirmdienas rītā pašvaldības iestādes “Kultūra” vadītājs Mintauts Buškevics “Ziņas” informēja, ka ir notikušas pārmaiņas. “Kultūras ministrija ir atradusi finansējumu mūziķiem,” rakstīja M.Buškevics. “Tas Jelgavas kamerorķestrim būtu labākais pastāvēšanas modelis, ja to ar savu artavu atbalsta gan valsts, gan pašvaldība,” viņš piebilda telefona sarunā. M.Buškevics piezīmē, ka citās pašvaldībās, piemēram, Liepājā, tāda prakse ir jau sen. Taču Jelgavā profesionālā māksla no valsts netika atbalstīta, jo… Jelgava ir pārāk tuvu galvaspilsētai, kur profesionālās mākslas kolektīvi valsts atbalstu jau saņem. Vai Jelgavas kamerorķestris turpmāk varētu koncertēt arī citviet Zemgalē? M.Buškevics teic, ka te būtisks ir jautājums par transportu, kā arī izdevumiem, kas saistās ar papildu mūziķu algošanu koncertos.

Ministrijas priekšlikums Jelgavai

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Kultūras ministrijas Sabiedrisko attiecību nodaļas vadītāja Lita Kokale paskaidro, ka ministrijas vērtējumā Jelgavas kamerorķestris veicina Latvijas simfoniskās mūzikas mākslas tradīciju nepārtrauktību un attīstību. Kamerorķestris sniedzis ļoti nozīmīgu ieguldījumu Jelgavas Mūzikas vidusskolas jauno talantu profesionālajā izaugsmē, kā arī uzstājoties un gūstot publikas atzinību. Ministrijas pārstāves rakstītajā tiek uzteikts pieredzējušais un iedvesmojošais diriģents A.Meri, kā arī solisti un koncertmeistari. Tādēļ Kultūras ministrija Jelgavas pašvaldībai izteikusi piedāvājumu – valsts piešķir līdzekļus Jelgavas Mūzikas vidusskolas pedagoģiskajam personālam – orķestra mūziķiem (profesionālās izglītības pedagogi/ilustratori). Savukārt pašvaldībai izteikts priekšlikums nodrošināt augsti kvalificēta diriģenta piesaisti, kā arī orķestra koncertdarbībai pilsētas vajadzībām nepieciešamās papildu izmaksas. Kultūras ministrija piedāvājusi noteikt, ka valsts un pašvaldības finansiālais ieguldījums būtu līdzvērtīgā apmērā – ap 55 000 eiro katrai pusei.

Visu rakstu lasiet 3. februāra laikrakstā “Zemgales Ziņas”

Foto: Jelgavas Mūzikas vidusskolas arhīvs

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ZZ.lv komanda.