Abonē e-avīzi "Zemgales Ziņas"!
Abonēt

Kampaņā “Pavairo spēku!” vāks līdzekļus bērnu paliatīvās aprūpes nodrošināšanai un hospisa celtniecībai

Šodien preses konferencē mazumtirdzniecības tīkls “Elvi” un Bērnu paliatīvās aprūpes biedrība informēja par ziedojumu projekta “Pavairo spēku!” uzsākšanu. Tā mērķis ir vākt līdzekļus neizārstējami slimu bērnu aprūpei mājās un vairotu duku jeb spēku uzcelt pirmo multifunkcionālo bērnu paliatīvās aprūpes centru Baltijā, informē kampaņas rīkotāji.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Latvijā ir vairāki simti ģimeņu, kurām jāsadzīvo ar neizārstējamām, smagām bērnu slimībām, un, lai arī pēdējo gadu laikā ir izdevies panākt būtiskus uzlabojumus šo ģimeņu atbalsta sistēmā, vēl arvien ir daudzas jomas, kur nepieciešama palīdzība, turklāt Latvija ir viena no retajām valstīm Eiropā, kur nav multifunkcionāla bērnu paliatīvās aprūpes centra.

“Elvi” un Bērnu paliatīvās aprūpes biedrības ziedojumu vākšanas kampaņa vērsīs sabiedrības uzmanību uz šīm problēmām un aicinās gan līdzcilvēkus, gan valsts pārvaldi aktīvāk iesaistīties šo jautājumu risināšanā.

Preses konferencē labklājības ministrs Gatis Eglītis apstiprināja, ka bērnu paliatīvās aprūpes nodrošināšana ir Labklājības ministrijas dienaskārtībā, lai palīdzētu ģimenēm un nevalstiskajām organizācijām aprūpēt neizārstējami slimus bērnus, sniegt psiholoģisko atbalstu un arī nodrošinot dažādus pakalpojumus.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Ārste, kas jau vairāk nekā divdesmit gadus vada bērnu paliatīvās aprūpes komandu un ir Bērnu paliatīvās aprūpes biedrības veidotāja, Anda Jansone stāsta: “Esam patiesi pateicīgi par iespēju apvienot spēkus, lai aicinātu līdzcilvēkus atbalstīt ğimenes, kuras rūpējas par neizārstējami slimiem bērniem. Būtiski ir rādīt piemēru, lai arī jaunā paaudze augtu ar pārliecību – ar savu darbu var sasniegt daudz!”

Preses konferencē Bērnu paliatīvās aprūpes biedrības projektu vadītāja Dace Kluša aicināja ikvienu, kuram ir iespēja ziedot līdzekļus vai arī savas zināšanas, dalīties ar tām, jo hospisa būvniecība ir sarežģīts process, kad jāizstrādā projekts, kā arī jāveic gan telpu, gan teritorijas labiekārtošana.

Viņa norādīja, ka pirmais solis ir zemes iegāde, pēc tam tehniskā projekta izstrāde, veidojot to kārtās, lai pirmo no tām atklātu jau 2025.gadā. Pirms diviem gadiem veiktie aprēķini liecina, ka šāda hospisa izbūvei kopā nepieciešami vismaz pieci miljoni eiro, taču gan finansējuma piesaiste, gan projekts tiks īstenoti pa posmiem.

Foto: publicitātes

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ZZ.lv komanda.