Abonē e-avīzi "Zemgales Ziņas"!
Abonēt

Kanalizācijas septiķis un bioloģiskās attīrīšanas iekārtas – kas būtu jāņem vērā?

Domājot par kanalizācijas ierīkošanu vietās, kur centrālu kanalizācijas sistēmu ierīkot nav iespējams, vai arī ir kādi citi iemesli alternatīviem risinājumiem, ir divi labi varianti – kanalizācijas septiķi un bioloģiskās attīrīšanas iekārtas. Lai saprastu, kurš risinājums piemērotākais, ir vērts saprast būtiskākās atšķirības. 

Ar ko tad atšķiras kanalizācijas septiķis no attīrīšanas iekārtas? 

  • Atkarībā no attīrīšanas iekārtas veida, to darbībai var būt nepieciešama pastāvīga elektrības padeve. Savukārt septiķis darbojas bez barošanas avota;
  • Notekūdeņu attīrīšanas iekārta nodrošina atkritumu apstrādi, savukārt septiķis tos vienkārši atdala – tas nozīmē, ka notekūdeņi, kas atstāj notekūdeņu attīrīšanas iekārtu, ir tīrāki nekā tie, kas izplūst no septiķa

Kāda izmēra septiķi vai attīrīšanas iekārtu izvēlēties? 
Kad jāierīko kanalizācija un jāizvēlas piemērotākais risinājums, jāņem vērā arī tāds aspekts, kā iekārtas izmēri. Gan septiķi, gan attīrīšanas iekārtas pieejamas dažādos izmēros, tilpumos, formās. Un ir ļoti svarīgi izvēlēties tieši Jūsu vajadzībām atbilstošāko variantu. 

Ja izvēlētā kanalizācija privātmājai ir pārāk maza, tā nespēs tikt galā ar notekūdeņu daudzumu. Tāpat sarežģīti būs, ja kanalizācijas sistēma ir pārāk liela, jo arī tad tā var nedarboties tā, kā vajadzētu. 

Kā noskaidrot vajadzīgo izmēru? Protams, visdrošāk ir konsultēties ar speciālistu, kurš pārzina gan to, kā pareizi veicama kanalizācijas septiķu uzstādīšana, gan pareiza iekārtas izmēra un citu parametru piemeklēšana. 

Pamatā iekārtas parametri tiek aprēķināti, ņemot vērā konkrētā nekustamā īpašuma platību un tā iemītnieku skaitu. Piemēram, 4 cilvēku ģimenei vajadzētu izvēlēties septiķi ar 2700 l tilpumu. Katrai nākamajai personai šis tilpums jāpalielina par 180 l. 

Pirms tiek izvēlēta un uzstādīta bioloģiskā kanalizācija, ir svarīgi iepazīties ar vietējās pašvaldības noteikumiem, lai saprastu, kurš no variantiem būs piemērotākais. 

Ja aktuāla bio kanalizācija, ieskatieties Bio-kanalizacijas.lv, kur atradīsiet ne tikai vērtīgu informāciju un speciālistu ieteikumus, bet arī plašu septiķu un bioloģisko attīrīšanas iekārtu klāstu, lai ikviens varētu izvēlēties savām vajadzībām piemērotāko risinājumu. Piedāvājumā arī bioloģisko attīrīšanas iekārtu apkope, kas nozīmē – izvēloties kanalizācijas sistēmu pie Bio-kanalizacijas.lv, Jums nebūs jāuztraucas ne pār tās ierīkošanu, ne apkopi un pareizu darbību. 

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ZZ.lv komanda.