Abonē e-avīzi "Zemgales Ziņas"!
Abonēt

Katrai meitai – savu zīļu vainagu

Danija Lazdiņa

“Biedrība “Kultūras un mākslas centrs (KMC) “Nātre” strādā pie unikāla projekta – izveidot zīļu kroņu izstādi, kurā, Dziesmu svētkus sagaidot, būtu iespēja pirmo reizi apskatīt tādus meitu vainagus, kas iepriekš nav tikuši darināti, aprakstīti, nemaz nerunājot, ka būtu atdarināti vai izlikti apskatei. Līdz gada beigām plānots radīt 20 unikālus atdarinājumus,” stāsta biedrības dibinātāja un valdes priekšsēdētāja Dace Indrika, profesionāla māksliniece, dizainere, producente un kultūras pasākumu organizatore ar plašu pieredzi pasākumu organizēšanā. Radījusi tādus projektus kā lielformāta izstādi “Mēs Jelgavā un pasaulē,” “Cepums ar slavenību” u. c.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

“Patriotisma mēneša izskaņā plānots organizēt zīļu kroņu meistarklasi, kur ikvienam būs iespēja piedalīties. Ļoti ceram, ka tas vairos cilvēku interesi, kā arī veicinās atbalstu (tostarp finansiālu), lai projekts turpinātos un būtu iespēja radīt unikālu zīļu kroņu izstādi jau nākamgad. Izstādē katram kronim būtu klāt muzeja fotogrāfija un apraksts, pēc kā tas tapis,” turpina D.Indrika.

Projekts “Zīļu kroņi Latvijā” radīts, lai iemūžinātu un saglabātu, kā arī parādītu plašākai publikai Latvijas vienu no skaistākajiem kultūras mantojumiem – meitu zīļu vainagus. Daudzos Latvijas deju kolektīvos, koros, ansambļos tiek izmantoti jau redzēti un par klasiku dēvēti kroņi. Projekta mērķis ir radīt 20 līdz šim neredzētus, iespējams, tikai muzeju krājumos esošus, latviešu tautastērpu kroņus, ko darinājusi Zemgales vecmeistare Anna Indrika un studente Danija Lazdiņa – “Zemgales laiks Ziedonim” laureāte.

Visu rakstu varat izlasīt 17. novembra laikrakstā “Zemgales Ziņas”

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Teksts: Andra Ozola

Foto: Alsa Kučeruka

Patriotisma mēneša noslēgumā biedrība “Kultūras un mākslas centrs “Nātre””sestdien, 26. novembrī pulksten 11.00 ikvenu interesentu aicina jaunatklātajā Vecpilsētas mājā Jelgavā, Vecpilsētas ielā 14
uz “Zīļu kroņu meistarklasi”, lai iepazītos ar latviešu tautas tērpu pērļu vainagu darināšanas pamatprincipiem un tradīciju.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Meistarklasi vadīs vecmeistares – Anna Indrika, Ilga Keire un Danija Lazdiņa. Meistarklases laikā būs iespēja aplūkot unikālos kroņu paraugus, kā arī pašam izmēģināt roku Tērvetes, Ilūkstes, Zemgales zīļu kroņu darināšanā vecmeistaru vadībā.
Visi materiāli tiks nodrošināti, taču vietu skaits – ierobežots. Meistarklases ilgums – 2 stundas
no pulksten 11.00 līdz 13,00.

Pieteikšanās tiešsaistē – https://ej.uz/zīļukroņumeistarklasi, kā arī biedrības mājaslapā www.natre.lv vai socālajos tīklos. Dalībnieki tiks apstprināti pēc dalības maksas – 25 eiro – apmaksas.

Publicitātes foto

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ZZ.lv komanda.