Abonē e-avīzi "Zemgales Ziņas"!
Abonēt

Katru dienu pa desmit latviešu vārdiem

RUNDĀLES PILS izstāžu zālē nometnes bērniem bija iespēja apskatīt izstādi “Baroka tēlniecības mistika: Johans Georgs Pinzels un citi 18. gadsimta Ļvivas meistari”. Pastāvot tagadējiem kara apstākļiem, izstāde pagaidām nevar atgriezties mājās – Borisa Vozņicka Ļvivas Nacionālās mākslas galerijā –, tādēļ tā ceļo pa ārzemēm un līdz 31. augustam ir aplūkojama Rundāles pilī.

Lai iepazītos, draudzētos, apskatītu Sesavas apkārtnes skaistākās vietas, kā arī apgūtu jaunus latviešu valodas vārdus, desmit ukraiņu un desmit latviešu skolēni sešas dienas vadīja dienas nometnē Sesavas pamatskolā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Nometnes vadītāja skolotāja Aiva Ozoliņa stāsta, ka Sesavas pamatskolas skolotāja Inga Čerņavska izveidoja mācību plānu, lai katrā nometnes dienā ukraiņu bērni apgūtu desmit latviešu vārdus. Savukārt skolotāja Inga Knope rīkoja sporta nodarbības un palīdzēja vadīt ekskursijas pa Sesavas apkārtni. Nometnē bērni arī spēlēja disku golfu Vladimira Saņuka izveidotajā laukumā Vilces dabas parkā, vārīja ziepes Lolitas Duges Piparmētru namiņā Vilces pagasta “Terēnos”, pārvarēja šķēršļus Tīsu bāzē pie jaunsargu instruktora Ērika Grinevica.

Savukārt pa Rundāles pili skolēnus kā zinošs gids izvadāja skolotājs Vilnis Eliņš. Tomēr lielākā daļa nometnes aktivitāšu notika Sesavas skolā, kur gan sportots, gan pērļots, gan veidotas tautiskas rokassprādzes. Lai nodarbības būtu saturīgākas, skolotājām brīvprātīgi palīgā nāca Sesavas pagasta bibliotekāre Inta Strazdiņa. Viņa kopā ar bērniem spēlēja vārdu spēles un gatavoja rokassprādzes. “Ziņām” I.Strazdiņa sacīja, ka darboties ar ukraiņu un latviešu bērniem bijis interesanti.

Vairāk lasiet 11.augusta laikrakstā “Zemgales Ziņas”

Teksts un foto: Gaitis Grūtups

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ZZ.lv komanda.