Abonē e-avīzi "Zemgales Ziņas"!
Abonēt

“Kaupēn, mans mīļais” brīvdabas nakts izrāde Siguldā piektdien, 12.augustā (VIDEO)

Jau šonedēl, piektdien, 12.augustā leģendārās rokoperas “Kaupēn, mans mīļais” koncertiestudējums piedzīvos brīvdabas nakts izrādi Siguldas pilsdrupu estrādē. Vērienīgajā Jāņa Lūsēna un Māras Zālītes darba uzvedumā uz vienas skatuves satiksies izcili solisti, aktieri, kopā ar jaunajiem talantiem no Rīgas Doma kora skolas mūziklu nodaļas un orķestri komponista Jāņa Lūsēna vadībā, dejās un mūzikā apvienojot vairāk nekā 35 skatuves dalībniekus, informē “Producentu grupa 7” pārstāve Maija Tālberga.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Koncertuzvedums “Kaupēn, mans mīļais” ziemas un pavasara sezonā jau piedzīvojis lielu skatītāju atsaucību, kas ir kā apliecinājums nemainīgajai šī darba aktualitātei. Organizatori atgādina, ka šī ir vienīgā brīvdabas izrāde šim koncertuzvedumam.

Zigfrīds Muktupāvels, kurš iestudējumā atveido Dzejnieka lomu, atzīmē: “Šis lieliskais Jāņa Lūsēna un Māras Zālītes kopdarbs man ir īpašs un arī Sigulda man ir īpaša vieta. Tur esmu izaudzis, joprojām dzīvoju un pazīstu vai katru šīs skaistās pilsētas vietiņu. Priecājos, ka tieši Siguldā notiks Kaupēna vienīgā vasaras izrāde, tādēļ aicinu būt kopā ar mums un izbaudīt šo iespaidīgo uzvedumu. No sirds iesaku!“

Kaupēna lomā iejūtas Latvijas Nacionālā teātra aktieris Raimonds Celms, Dzejnieks ir nemainīgi lieliskais Zigfrīds Muktupāvels,  bet Kaupēna mīļoto meiteni Valliju atveido Madara Gaile.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Koncertuzvedumā piedalās arī Anmary, Zigurds Neimanis, Annija Putniņa, Inese Pabērza, Mārtiņš Kagainis, Elizabete Zagorska, Toms Kalderauskis, Edvards Grieze, Emīls Gilučs, Artūrs Biķernieks, savukārt lielu pienesumu dod Rīgas Doma kora skolas Mūziklu nodaļas audzēkņu un absolventu iesaiste. Viņu dziedātās kora un vokālās partijas, kā arī horeogrāfiskais izpildījums rada īpaši dinamisku un jaunības piesātinātu enerģētiku. Izrādē piedalās orķestris Jāņa Lūsēna vadībā.

Koncertuzveduma režisore Paula Plavniece, scenogrāfs Uģis Bērziņš, kostīmu māksliniece Elīna Milta Niedrāja, horeogrāfe Egija Abaroviča, gaismu mākslinieks Jānis Sniķers, vokālā pedagoģe Annija Putniņa. Koncertuzvedumu veidojusi Producentu grupa 7.

Biļetes uz vasaras nakts izrādi Siguldā – „Biļešu paradīze” kasēs. Izrādes sākums – pulksten 22.00.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Iepriekš ziņots, ka pēc gandrīz divu gadu pauzes uz Latvijas koncertzāļu skatuvēm atgriezies jauniestudējums spožajai un neaizmirstamajai Jāņa Lūsēna un Māras Zālītes rokoperai „Kaupēn, mans mīļais”.

Paspējis piedzīvot milzu atsaucību, jauniestudējums bija spiests iepauzēt. Producents Aigars Dinsbergs par atgriešanos saka: “Šajā izcilajā mākslas darbā iekodētie vēstījumi par mūsu sabiedrību, tās maldiem, mītiem un sirdsapziņu šodienas kontektā ir kļuvuši vēl aktuālāki”.

Un piebilst, “Esam pateicīgi izcilajai komandai un skatītājiem, kuri līdz šim katras izrādes izskaņā ar stāvovācijām, līdzdziedāšanu un gaismiņu šovu ļauj sajust šī gandrīz pravietiskā darba pārlaicīgo dabu. Tās ir emocijas, kas transformē un katram liek vēlēties kļūt patiesākam un labākam.”

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

“Pasaule ir atkal mainījusies”, saka komponists Jānis Lūsēns. “Tas pats jauniestudējums, ko pirms diviem gadiem paspējām nospēlēt vien dažas izrādes, tagad ieguvis jaunu, vēl jaudīgāku jēgu. Mūsu pasaule Ukrainas notikumu iespaidā pēkšņi ir kļuvusi trausla, un to noturēt var tikai cilvēcība. Ir aktualizēts Lielais jautājums par izvēli un vērtībām.”

Savukārt Māra Zālīte atzīmē: “Nepanesama ir mūsu iecietība pret noziedzību – zagšanu, laupīšanu un meliem. Tā ir mūsu sabiedrības nelaime. Kamēr par varoņiem uzskatīs valsts apzadzējus un izlaupītājus, kamēr ievēlēs par pilsētu mēriem un Saeimas deputātiem, tikmēr… Izrāde ir kliedziens un aicinājums pacelt acis, morāli attīrīties un šķīstīties, sakārtot katram sevi atbilstoši vispārcilvēciskām vērtībām. Cilvēk, mans mīļais!”

Režisore Paula Plavniece, tas ir jauns skatījums uz Māras Zālītes darbā iekodētajiem vēstījumiem par mūsu sabiedrību: “Laikmets ir cits, un gados jaunā radošā komanda ir radījusi spēcīgu vēstījumu par vērtībām, kas liek katram no mums ieraudzīt savu atbildību un vietu kopējā tautas dzīves šodienas rakstā”.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Jaudīgu, ļoti interesantu un daudzšķautņainu tēlu Kaupēna lomā radījis lieliskais Latvijas Nacionālā teātra aktieris Raimonds Celms: “Šis darbs nav viegls, bet ļoti bagātinošs un liek domāt par tādām lietām kā laiks, atbildība un izvēle. To visu spēcīgu emociju veidā abi autori arī ielikuši šajā darbā. Tas aizkustina mani un zinu, ka tas aizkustinās arī skatītājus.”

Foto un video: publicitātes

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ZZ.lv komanda.