Abonē e-avīzi "Zemgales Ziņas"!
Abonēt

Keramikas darbnīcā skatāma uzpirksteņu izstāde

No 3. maija līdz 30. jūnijam Dzīvesziņas un arodu sētas keramikas darbnīcā Vecpilsētas ielā 2 skatāma Daiņa Matīsa kolekcijas uzpirksteņu izstāde “Radīšanas noslēpumi”.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Dainis šos priekšmetus kolekcionē jau 30 gadus un kolekcijā to ir ap trīs ar pus tūkstošiem. Keramikas darbnīcā būs apskatāma daļa no Daiņa Matīsa uzpirksteņiem. Apmeklētājus iespējams pārsteigs pats kolekcionārs un iepazīstinās ar to, kā radusies ideja veidot kolekciju, kā arī pastāstīs par individuālo uzpirksteņu nozīmi. Savukārt keramiķe Māra, kura darbnīcā sastopama ikdienā, interesentiem stāstīs par uzpirksteņa praktisko un simbolisko nozīmi, kā arī ikviens aicināts pieteikties meistarklasei un kopā ar Māru radīt savu māla uzpirksteni sev piemiņai, vai ar mērķi papildināt Daiņa jau tā iespaidīgo kolekciju ar savu parakstu.

Ikdienā Dzīvesziņas un arodu sētas ēkas vienā spārnā atdodas keramikas darbnīca, kuru iespējams apskatīt Māras pavadībā. Keramikas darbnīcā ir iespēja pieteikties meistarklasēm. Savukārt ēkas otrā spārnā darbojas SIA “Austras raksti” audēju darbnīca, kur viesi var piedzīvot ekskursiju zinošas audējas pavadībā, apskatīt ēkas iekārtojumu, atklāt aušanas procesa darba nianses un pieteikties meistarklasēm.

Foto: Jelgavas reģionālais tūrisma centrs

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ZZ.lv komanda.