Abonē e-avīzi "Zemgales Ziņas"!
Abonēt

Klāt pārgājienu cikla “Izkusties un iepazīsti!” trešais maršruts

Jelgavas reģionālais Tūrisma centrs (JRTC) aicina brīvo laiku pavadīt aktīvi un izzinoši, dodoties vienas dienas pārgājienos Jelgavā un apkārtnē, reizē iepazīstot vietējās dabas vērtības un vēsturi. Vasaras garumā līdz 1.augustam, katru mēnesi tīmekļa vietnē www.visit.jelgava.lv JRTC publicē vienu pārgājiena maršrutu Jelgavā un Jelgavas novadā. Pārgājienu maršruti ceļotājus vedīs pa mežainiem ainaviskiem apvidiem, kuros varēs vērot ūdens mierīgo plūdumu upēs un meža strautos, apskatīt Jelgavas novada muižas un baudīt pastaigas senajos muižu parkos. Pārgājienu maršruti bez maksas ir pieejami aplikācijās STRAVA un Googlemaps.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Līdz šim jau publicēts cikla divi maršruti “Svētes upes līkloči” un “Lauku šarms – Mūrmuiža, Ziedkalne”, bet no 1. jūlija interesentiem būs pieejams cikla trešais maršruts – “Starp diviem tiltiem Ozolnieki”.

Trešais pārgājiena maršruts “Starp diviem tiltiem Ozolnieki” tīmekļa vietnē www.visit.jelgava.lv būs pieejams no 1.jūlija un tas vedīs uz Ozolnieku pusi. Dodoties pārgājienā un lejupielādējot aprakstus no tīmekļvietnes, ikviens varēs uzzināt vairāk par Ozolnieku rašanās vēsturi, kā arī interesantus faktus par šī ciemata dzīvi. Ceļotāji, šķērsot Iecavas upi pār neparasto trošu tiltu, varēs apskatīt  Bluķu skansti. Tas ir vietējās nozīmes arheoloģiskais piemineklis. Bluķu skansts ir franču armijas nocietinājumu elementi, kas saglabājušies no 1812. gada kara laika. Maršruta ietvaros paredzēts šķērsto arī otru tiltu, kas iekārts vantīs. Pie šī tilta uzstādīti informatīvi stendi, kas iepazīstina ar Ozolnieku vēsturi un ciemata attīstībā svarīgiem cilvēkiem. Netālu atrodas saimniecība “Mazmušķu zirgi”, kurā, iepriekš piesakoties, ir iespēja apskatīt saimniecību un pabarot zirgus. Pārgājiena laikā ikviens varēs apmeklēt vietējo iedzīvotāju iemīļotu atpūtas vietu – Ozolnieku Mežaparku. Ziemas laikā šeit iespējams slēpot, savukārt vasaras sezonā pieejamas vairākas pastaigu un nūjošanas takas. Mežaparka teritorijā atrodas informatīvi stendi, kur interesenti var izzināt Latvijas dabā sastopamos augus un dzīvniekus.

Maršruta garums nedaudz pārsniedz 11 kilometrus un tā iziešana aizņems apmēram trīs stundas. Maršruts ir vidējas grūtības pakāpes un būs piemērots arī cilvēkiem ar mazu pārgājienu pieredzi.

Foto: Jelgavas reģionālais tūrisma centrs

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ZZ.lv komanda.