Abonē e-avīzi "Zemgales Ziņas"!
Abonēt

Ko ņemt vērā pirms dzīvokļa iegādes?

Nekustamā īpašuma iegāde ir viens no svarīgākajiem lēmumiem dzīvē. Tādēļ tas rūpīgi ir jāizvērtē. Īpaši uzmanīgam jābūt tad, ja šim nolūkam tiek plānots ņemt kredītu. Daži no svarīgākajiem jautājumiem, kas jāņem vērā, ir īpašuma atrašanās vieta, cena, kā arī ēkas būvniecības gads un stāvoklis. Tomēr tas vēl nav viss. Raksta turpinājumā vairāk par to, ko ņemt vērā, ja plānojat iegādāties dzīvokli.

Īpašuma cena

Vispirms ir jāsāk ar budžeta noteikšanu. Zinot to, cik daudz varat tērēt šim lielajam pirkumam, būs vieglāk orientēties nekustamo īpašumu piedāvājumā.

Veiciet tirgus izpēti un izvērtējiet savas iespējas. Varbūt Jums papildus būs vajadzīgs mājokļa kredīts no Sefinance.lv, kas ļaus iegādāties sev vēlamo nekustamo īpašumu negaidot, kamēr tiks sakrāta nepieciešamā naudas summa. Tomēr vienmēr ir jāapsver savas iespējas norēķināties par to.

Atrašanās vieta

Nosakiet arī savas prasības attiecībā uz īpašuma atrašanās vietu. Izvērtējiet ērtības, infrastruktūru un to, cik viegli un ātri var nokļūt līdz visām svarīgākajām vietām.

Nekustamie īpašumi, kas ir ārpus pilsētas, parasti ir lētāki, bet tad regulārajiem izdevumiem klāt ir jāpierēķina transporta izdevumi un arī laiks, kas tiek pavadīts ceļā, piemēram, uz darbu.

Uzturēšanas izmaksas

Nekustamā īpašuma cena nav vienīgie izdevumi, ar ko ir jārēķinās. Pirms dzīvokļa iegādes ir jāiepazīstas arī ar plānotajām uzturēšanas izmaksām. Piemēram, ja nesen tika veikta ēkas renovācija, būs jāmaksā ne tikai komunālie maksājumi, bet arī maksa par renovāciju. Ja dzīvokļa iegādei tiek ņemts mājokļa kredīts, pie regulārajām izmaksām ir jāpieskaita arī kredīta maksājums.

Īpašuma stāvoklis

Neremontēti dzīvokļi maksā mazāk, taču ir jārēķinās ar laika un finanšu ieguldījumu pēc tam, tādēļ ir jāizvērtē, vai iegādāties jau izremontētu dzīvokli tomēr nav ērtāk un izdevīgāk. Savukārt, ja esat prasmīgi un remontu varēsiet veikt pašu spēkiem, tad neremontētā dzīvoklī var būt vērts ieguldīt.

Kā redzams, apsverot iespēju iegādāties nekustamo īpašumu, ir jāizvērtē visdažādākās nianses – sākot no izmaksām, beidzot ar īpašuma stāvokli. Svarīgs aspekts, kas noteikti jāņem vērā, ir arī kaimiņi, jo Jūs noteikti savā jaunajā dzīvesvietā vēlaties justies droši un mierīgi.

Līdzīgi raksti

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ZZ.lv komanda.