Abonē e-avīzi "Zemgales Ziņas"!
Abonēt

Koalīcijā apsvērta iespēja no 1.marta samazināt Covid-19 sertifikātu izmantošanu un tos atcelt no 1.aprīļa

Atbildīgo amatpersonu sarunās valdošajā koalīcijā apsvērta iespēja no 1.marta samazināt Covid-19 sertifikātu izmantošanu un to izmantošanu vispār atcelt no 1.aprīļa, liecina aģentūras LETA rīcībā esošā neoficiālā informācija.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Apspriestais darba variants paredzēja, ka no 1.marta privātā sektora darba devēju ziņā varētu atstāt izlemšanai, vai prasīt darbiniekam Covid-19 sertifikātu. Tas nozīmētu, ka martā joprojām prasība par Covid-19 sertifikātu attiektos uz valsts sektoru, tajā skaitā skolām, medicīnas iestādēm un sociālās aprūpes centriem.

Tāpat šāds iespējamais scenārijs paredzētu no 1.aprīļa atteikties no Covid-19 sertifikāta kā prasības, lai drīkstētu strādātu.

Kā darba variants tikusi izskatīta arī versija no 1.marta atcelt sertifikāta prasīšanu mazumtirdzniecības veikalos, reizē saglabājot atbilstošu kvadrātmetru prasību uz vienu pircēju.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Tajā pašā laikā atbilstoši šādam variantam martā Covid-19 sertifikātus joprojām varētu prasīt ēdināšanas vietās, publiskos sporta un kultūras pasākumos, kā arī naktsklubos, atrakciju vietās un vietās, kur netiek lietotas maskas.

Savukārt no 1.aprīļa varētu atteikties no sertifikāta prasīšanas pakalpojumu saņemšanai, paredz apskatītais variants.

Tāpat tikusi pieļauta iespēja, ka iepriekš paredzētais sertifikātu deviņu mēnešu termiņa ierobežojums, kas iestātos 15.februārī, varētu tikt pagarināts līdz 1.aprīlim.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Veselības ministrs Daniels Pavļuts tikmēr tvīto, ka ceturtdien koalīcijā panākta vienošanās par atlikušajiem jautājumiem par Covid-19 ierobežojumiem – pamatā par sertifikātu pielietojumu martā, taču sīkāku informāciju par vienošanās saturu ministrs vēl nav sniedzis.

Foto: no arhīva

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ZZ.lv komanda.