Abonē e-avīzi "Zemgales Ziņas"!
Abonēt

Koalīcija esot vienojusies par “būtiskiem atvieglojumiem” Covid-19 regulējumā no marta (papildināta)

Koalīcija vienojusies, ka no 1.marta tiek plānoti būtiski atvieglojumi Covid-19 regulējumā, šodien pēc valdību veidojošo partiju sanāksmes žurnālistiem sacīja Ministru prezidents Krišjānis Kariņš (JV).

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Paredzams, ka tiktu atvērtas līdz šim slēgtās nozares, kā arī darba laika ierobežojumi tiktu pārskatīti un varētu tikt atcelti, atzīmēja premjers.

Nedēļas laikā tikšot izstrādāts viss izmaiņu komplekss, ko valdībā plānots pieņemt 15.februārī un kas stātos spēkā no 1.marta, norādīja Kariņš.

Valdības vadītājs skaidroja, ka atvieglojumus varēs ieviest, jo tiek modelēts, ka līdz 1.martam omikrona līkne būs “kārtīgi lūzusi”.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Kariņš uzsvēra, ka balstvakcīnu saņēmušiem nāves risks pēc saslimšanas ar Covid-19 esot gandrīz 40 reizes zemāks nekā nevakcinētiem cilvēkiem. Tāpēc politiķis atkārtoti uzsvēra nepieciešamību vakcinēties, saņemt balstvakcīnu un pēc iespējas bieži testēties.

Atbildot uz žurnālistu jautājumu, vai lēmums atļaut strādāt aizvērtajām nozarēm būs par visām nozarēm, tostarp klātienes azartspēlēm, ekonomikas ministrs Jānis Vitenbergs (NA) norādīja, ka Ekonomikas ministrija (EM) nāks ar priekšlikumu, ka “sadrumstalotie ierobežojumi, kas attiecas uz konkrētām nozarēm, ir jābeidz”. Esot jābeidz īstenot nozaru pārregulācija, un tām nozarēm, kurām ilgstoši nav atļauts strādāt, tas ir jāatļauj.

Vienlaikus konkrētu atbildi uz jautājumu Vitenbergs nesniedza.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Viņš pauda gandarījumu, ka koalīcijas sadarbības sanāksmē sākta diskusija par Covid-19 sertifikātu izmantošanu iekšzemē un koalīcijas partneri esot atzinuši, ka ir jāpārskata nozares, kurās tiek pieprasīti sertifikāti. Vienlaikus konkrēta vienošanās pirmdien par to netika panākta.

Tieslietu ministrs Jānis Bordāns (JKP) norādīja, ka Jaunā konservatīvā partija (JKP) piedāvājusi savu rīcības scenāriju un tālāk savs plāns jāsniedz Operatīvās vadības grupai un Veselības ministrijai. JKP ir “vienādi uzskati” ar EM ekonomikas atvēršanas jautājumos.

Tāpat Finanšu ministrijai ir jāsniedz viedoklis, cik ilgi valsts var atļauties uzturēt kādus no atbalsta mehānismiem, norādīja Bordāns.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Kā ziņots, JKP iestājas par Covid-19 sertifikātu izmantošanas atcelšanu darba attiecībās un saistībā ar piekļuvi lielveikaliem.

Teksts: LETA

Foto: no arhīva

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ZZ.lv komanda.