Abonē e-avīzi "Zemgales Ziņas"!
Abonēt

Kokšķiedras plātnes – iespēja iekštelpās uzturēt optimālu mikroklimatu

Ēkā izmantotie siltināšanas materiāli, ventilācijas un apkures sistēmas būtiski ietekmē iekštelpu mikroklimatu. Ja telpās būs slikta gaisa kvalitāte, samazināts vai paaugstināts gaisa mitrums vai lielas temperatūru svārstības, tiks iespaidots gan iemītnieku komforts, gan veselība, tādēļ, veicot ēkas siltināšanas vai apkures sistēmas pārbūves darbus, ir rūpīgi jāizsver visu siltināšanas materiālu priekšrocības un trūkumi noteiktajā situācijā. Īpaši labi telpas mikroklimatu ietekmē ekoloģiski siltināšanas materiāli, piemēram, kokšķiedru plātne.

Kas ir kokšķiedru plātne?

Kokšķiedru plātņu izgatavošanā tiek izmantotas smalki sasmalcinātas koksnes šķiedras no koka pārstrādes pārpalikumiem un koksnes sveķi. Lai samazinātu mitruma iesūkšanos kokšķiedras plātnēs, tās sastāvam var pievienot arī parafīnu. Taču kopumā kokšķiedras plātnes savās īpašībās ir līdzīgas dabiskam kokam.

Neskatoties uz vieglāku svaru un mazāku blīvumu, plātnes ir elpojošs un siltumu akumulējošs materiāls, kas palīdz regulēt telpās esošo gaisa mitrumu.

Kokšķiedru plātņu priekšrocības

Kokšķiedru plātnes ir universāls siltināšanas un skaņu slāpējošs materiāls, kuru ir iespējams izmantot visu materiālu sienu, grīdu, griestu un būvkonstrukciju siltināšanā. Īpaši piemērotas kokšķiedru plātnes ir iekštelpu siltināšanā no iekšpuses un vēsturisku ēku siltināšanā.

Plātnes ir viegli griezt, fiksēt un apstrādāt, tādēļ ēkas papildus siltināšanas darbus var veikt arī pašu spēkiem bez speciālistu piesaistes. Turklāt, plātnes pēc to instalēšanas ir iespējams krāsot, apmest, apšūt ar reģipsi vai izmantot par pamatni tapešu līmēšanai.

Kokšķiedru plātņu ietekme uz telpu mikroklimatu

Dabiskajam kokam līdzīgās īpašības palīdz līdzsvarot gan temperatūru svārstības, gan izmaiņas telpas gaisa mitruma līmenī. Ja telpās gaiss kļūs sausāks, kokšķiedru plātnes vairāk atdos iekšējo mitrumu telpā. Savukārt, mitra iekštelpu gaisa gadījumā, plātnes uzsūks sevī lieko mitrumu. 

Vairāk par kokšķiedru plātņu noderību konkrētā projekta siltināšanā ir iespējams uzzināt, konsultējoties ar Vides Tehnika pieredzējušajiem speciālistiem. Būvmateriālu veikals Vides Tehnika ir specializējies videi draudzīgu un ilgtspējīgu ēku siltināšanas un apsildes sistēmu risinājumos, tādēļ uzņēmuma produktu klāstā ir iespējams atrast plašu un daudzveidīgu ekoloģisko siltināšanas materiālu klāstu – kokšķiedras plātnes, ekovate, kokšķiedras vate, lina škiedras siltumizolācija un citi siltināšanas materiāli.

Līdzīgi raksti

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ZZ.lv komanda.