Abonē e-avīzi "Zemgales Ziņas"!
Abonēt

Koncerts “Plecu pie pleca. Haidns. Pelēcis. Londona” Dobelē

22. septembrī pulksten 18.30 Dobeles pilsētas kultūras namā Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas simfoniskais orķestris plecu pie pleca ar Dobeles un Auces mūzikas skolu audzēkņiem koncertā “Haidns. Pelēcis. Londona,” informē Dobeles pilsētas kultūras nams.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

2019. gadā Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas (JVLMA) simfoniskais orķestris aizsāka koncertu sēriju “Plecu pie pleca” Latvijas reģionos, vienā koncerta skaņdarbā studentu orķestrim aicinot pievienoties vietējās mūzikas skolas un tuvākās apkārtnes mūzikas skolu audzēkņus.

Šāda koncepcija sniedz būtiskus ieguvumus tieši skolēniem – iespēju gūt praktisku un radošu pieredzi lielā mākslinieciskā kolektīvā, augstskolas mācībspēka vadībā. Ar šo iniciatīvu tiek vairota skolēnu interese par mūziķa profesiju, savukārt, JVLMA studentiem tā ir ļoti laba koncertprakse un papildinājums pedagoģiskajām iemaņām.

Sadarbībā ar Auces un Dobeles mūzikas skolām 2019. gada 26. aprīlī Auces novada Kultūras centrā norisinājās viens no pašiem pirmajiem “Plecu pie pleca” koncertiem. Gan 2019. gadā, gan šoreiz koncerta māksliniecisko vadību uzņēmies un pie orķestra diriģenta pults stāsies Kaspars Ādamsons.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

“Ar lielu nepacietību gaidu tikšanos ar talantīgajiem Dobeles un Auces mūzikas skolas audzēkņiem. Redzot skolēnu aizrautību un vēlmi muzicēt, patiešām ir gandarījums par šo projektu. Gribu teikt arī lielu paldies jauno mūziķu pedagogiem. Tieši viņi ir tie, kas iededz šo dzirksti jaunajos mūziķos, un tā rezultātu redzam koncertos – skolēnu mirdzošajās acīs,” atzīst Kaspars Ādamsons.

Par koncerta ieceri diriģents stāsta: “Impulss šādai koncepcijai radies, pateicoties tam, ka šogad Latvijā atzīmējam mūsu iemīļotā komponista, asprātīgā skaņraža Georga Pelēča 75. jubileju. Georgs Pelēcis savu 13. Londonas simfoniju rakstījis kā draudzīgu sveicienu dižā klasiķa Jozefa Haidna divpadsmit simfonijām, kas radušās viņa Londonas ceļojumu ietekmē. Tādēļ šajā koncertā dzirdēsim arī Haidna koncertcikla noslēdzošo jeb 12. Londonas simfoniju, kā arī Uvertīru Re mažorā.

Biļetes nopērkamas Biļešu Paradīze kasēs un www.bilesuparadize.lv. Biļešu cena 5 eiro.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Pasākuma laikā tiks filmēts un/vai fotografēts.

Foto: publicitātes

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ZZ.lv komanda.