Abonē e-avīzi "Zemgales Ziņas"!
Abonēt

Koncertzālēs atgriezīsies rokopera “Kaupēn, mans mīļais”

Februāra beigās uz Latvijas koncertzāļu skatuvēm atgriezīsies Jāņa Lūsēna un Māras Zālītes rokopera “Kaupēn, mans mīļais”, informēja “Producenta grupa 7”.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Pirmās divas izrādes būs skatāmas šī gada 26.februārī Jelgavas kultūras namā, kā arī izsludināta papildizrāde Liepājā 27.februārī.

Kā skaidroja jauniestudējuma producents Aigars Dinsbergs, ārkārtas situācijas dēļ izrādes nācās apturēt, bet mākslas darbā iekodētie vēstījumi par mūsu sabiedrību, tās maldiem, mītiem un sirdsapziņu šodienas kontekstā ir kļuvuši vēl aktuālāki.

Kaupēna lomu atveido jaunais Latvijas Nacionālā teātra aktieris Raimonds Celms, Dzejnieks ir Zigfrīds Muktupāvels, kurš izdzied nu jau par leģendām kļuvušos hītus, bet Kaupēna mīļoto meiteni Valliju atveido Madara Gaile.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Jauniestudējumā piedalās arī Anmary, Zigurds Neimanis, Annija Putniņa, Inese Pabērza, Mārtiņš Kagainis, Elizabete Zagorska, Toms Kalderauskis un Edvards Grieze, kā arī Rīgas Doma kora skolas audzēkņi un absolventi un instrumentālistu sastāvs Jāņa Lūsēna vadībā.

Koncertuzveduma režisore ir Paula Pļavniece, scenogrāfs – Uģis Bērziņš, kostīmu māksliniece – Elīna Milta-Niedrāja, horeogrāfe – Egija Abaroviča, gaismu mākslinieks – Jānis Sniķers, bet vokālā pedagoģe – Annija Putniņa.

Koncertuzvedumu veidojusi “Producentu grupa 7”.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Ir pagājuši 20 gadi kopš rokoperas pirmā iestudējuma Liepājas teātrī, taču vēsturiskais stāsts par sabiedrības apjūsmoto noziedznieku savu aktualitāti nav zaudējis arī šodien. Kas ir mūsu varoņi? Vai ar mediju palīdzību par tādu sabiedrības acīs var kļūt ikviens, neatkarīgi no viņa nodomiem un rīcības? Ir laiks šodienas acīm palūkoties uz Māras Zālītes dzejā un Jāņa Lūsēna mūzikā iekodētajiem vēstījumiem.

Kā uzsver dzejniece Māra Zālīte, “mani vēl aizvien interesē tas fenomens, kad tauta glorificē šo slepkavnieku, laupītāju – nu, kā tas var būt, ka ažiotāža atgādina tiesas procesus no mūsdienām! Kur ir tas noslēpums, nobīde no elementārajām morāles vērtībām? Kur paliek ticība un godaprāts? Tāpēc man bija vajadzīgs varonis, kurā iekodēju savu vērtību sistēmu – Dzejnieks. Tautas sirdsapziņa, kurš sevī glabā tautas gara spēku un sāpi par zudušajām garīgajām un ētiskajām vērtībām”.

Jauniestudējumā Dzejnieka lomā atkal redzēsim Zigfrīdu Muktupāvelu,  kurš šo sauc par savu mūža lomu: „Šis darbs savulaik man deva jaudu un ticību saviem spēkiem, kā arī sajūtu, ka man vēl ir iespēja no skatuves teikt kaut ko ļoti svarīgu un paliekošu. Kā izrādījās –  arī skatītājiem šis darbs ir nozīmīgs un tā laika minējumi par publikas tieksmi tikai pēc lētas izklaides izrādījās nepatiesi. Vārdos neaprakstāmā trupas un skatītāju kopības sajūta ikkatrā no izrādēm man vēl joprojām liek ”skudriņām” skriet pa muguru. Patiešām izcils Jāņa Lūsēna un Māras Zālītes kopdarbs”.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Režisore Paula Plavniece teic, ka tas ir jauns skatījums uz Māras Zālītes darbā iekodētajiem vēstījumiem par mūsu sabiedrību: “Laikmets ir cits, un gados jaunā radošā komanda ir radījusi spēcīgu vēstījumu par vērtībām, kas liek katram no mums ieraudzīt savu atbildību un vietu kopējā tautas dzīves šodienas rakstā”.

Jaudīgu, ļoti interesantu un daudzšķautņainu tēlu Kaupēna lomā radījis lieliskais Latvijas Nacionālā teātra aktieris Raimonds Celms: “Šis darbs nav viegls, bet ļoti bagātinošs un liek domāt par tādām lietām kā laiks, atbildība un izvēle. To visu spēcīgu emociju veidā abi autori arī ielikuši šajā darbā. Tas aizkustina mani un zinu, ka tas aizkustinās arī skatītājus.”

Biļetes – „Biļešu Paradīzes” kasēs.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Teksts: LETA/zz.lv

Foto: publicitātes

Raimonds Celms – Kaupēns un Madara Gaile – Vallija.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ZZ.lv komanda.