Abonē e-avīzi "Zemgales Ziņas"!
Abonēt

Konferencē diskutēs par dabaszinātņu un matemātikas skolotāju trūkumu Latvijā

Šodien Latvijas Universitātes (LU) Akadēmiskajā centrā Rīgā notiekošajā konferencē “Dabaszinātnes, matemātika, inženierzinātnes un tehnoloģijas skolā efektīvi un radoši” notiks diskusija par akūto dabaszinātņu un matemātikas skolotāju trūkumu Latvijā, informēja LU Starpnozaru izglītības inovāciju centra (SIIC) projektu vadītāja Laine Blūma.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Šogad par konferences centrālo tematu izvirzīts STEM jeb matemātikas, tehnoloģiju un inženierzinātņu skolotāju trūkums Latvijā un tā ietekme uz skolēnu zināšanām un STEM jomas izvēli studijās.

“Neskaitāmi pētījumi pārliecinoši rāda, ka tieši skolotājam un mācīšanas kvalitātei ir vislielākā ietekme uz skolēna rezultātu. Vienlaikus skolu vadītāju asociācija un daudzi skolu vadītāji pauž patiesu izmisumu par katastrofālo skolotāju deficītu STEM mācību priekšmetos. Jau ilgāku laiku LU STEM skolotāju studiju programmās studē niecīgs skaits jauniešu. Iepriekšējos gados, lai risinātu skolotāju deficītu, ir minimizētas kvalifikācijas prasības skolotājiem. Ja skolotāju trūkst, kvalifikācijas prasības ir zemas, tad kvalitāte nav prioritāte. Lai meklētu risinājumus STEM izglītības kvalitātes uzlabošanai, konferencē uz diskusiju esam aicinājuši izglītības ministra krēsla kandidātus,” uz konferences centrālo diskusiju aicina LU SIIC vadītāja Dace Namsone.

Konference ik gadu pulcē ap 500 skolotāju, izglītības politikas veidotāju, augstskolu mācībspēku, izglītības uzņēmumu un citu interesentu. Konference dalībniekiem ļauj efektīvi sagatavoties jaunajam mācību gadam, gūt idejas un praktiskus piemērus radošam darbam klasē, uzzināt par aktuālāko dabaszinātņu izglītībā un politikā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Līdztekus daudziem citiem izglītībā aktuāliem tematiem šogad īpaša uzmanība tiks vērsta uz to, ko šodien nozīmē mācīt skolēnu domāt, ko rāda LU SIIC pētījumi par datu pratības lomu skolas efektivitātes paaugstināšanā un kā mainās skolotāja loma digitalizācijas laikmetā.

Plānots, ka diskusijā “Kādi ir iespējamie risinājumi STEM izglītības kvalitātes uzlabošanai?” piedalīsies politisko partiju pārstāvji Arvils Ašeradens (JV), Antoņina Ņenaševa (P), Evija Papule (R), Anna Vladova (S), Rūdolfs Kalvāns (NA) un citi.

Kā ik gadu līdztekus ekspertu un politiķu diskusijām dalībniekiem konferencē būs iespēja apmeklēt arī darbnīcas, kur gūt praktiskus piemērus efektīvam darbam klasē, izstādi, kur iepazīties ar jaunākajām tehnoloģijām izglītībā un uzzināt, kā mācību stundas vērst vēl interesantākas, piedalīties “Ideju tirgū”, kur skolotāji dalās pieredzē ar kvalitatīvām metodiskajām idejām, kā arī iesaistīties sarunās LU SIIC viesistabā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Konferenci organizē LU SIIC sadarbībā ar LU fakultātēm, Latvijas Bioloģijas skolotāju asociāciju, Fizikas skolotāju asociāciju, Matemātikas skolotāju apvienību, Ķīmijas skolotāju asociāciju un Latvijas Ģeogrāfijas biedrību.

Foto: lu.lv

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ZZ.lv komanda.