Abonē e-avīzi "Zemgales Ziņas"!
Abonēt

Konkursā “Bebr[a]s” 5.–6. klašu grupā uzvar Mežinieku pamatskolas skolēns

Aizvadītās nedēļas nogalē noslēdzoties starptautiskā informātikas un algoritmiskās domāšanas konkursa “Bebr[a]s” finālam, 5.–6. klašu grupā uzvarēja Dobeles novada Mežinieku pamatskolas skolēns Krists Lukass Rublāns.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Konkursa otrajā – noslēdzošajā – kārtā tiešsaistē piedalījās gandrīz 100 labākie 5.–12. klašu skolēni. Konkurence bija spraiga, jo konkursa 1. kārtā startēja vairāk nekā 17 tūkstoši skolēnu no visas Latvijas. Konkursā piedalījās audzēkņi no 345 Latvijas skolām, informē konkursa rīkotāji.

Vajag visur piedalīties

Mežinieku pamatskolas direktore Zinta Puriņa Kristu Lukasu Rublānu raksturo kā ļoti centīgu, apzinīgu un ieinteresētu zēnu. Covid-19 dēļ 6. klases skolēni pašlaik mācās attālināti, bet Krista Lukasa sagatavošanā konkursam vislielākie nopelni ir viņa vecākiem – tētim un mammai –, piebilst direktore.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Zēna tētis Kaspars stāsta, ka viņam pašam programmēšana un elektrotehnika ir hobijs un interese par to pārgājusi uz dēlu. Puisis interesējas par datoriem, datortehniku, programmēšanu, kas attīsta loģisko domāšanu. Gājis lodēšanas un dronu pilotēšanas pulciņā. Kaspars piebilst, ka sieva arī daudz laika ieguldījusi, lai sagatavotu dēlu konkursam.

Mamma Linda atzīst, ka ir galvenā iniciatore tam, ka vajag visur piedalīties. Pirms tam Krists Lukass piedalījies atjautības uzdevumu konkursā skolā, un viņa klases komanda Dobeles novada konkursā ”Gudrs un vēl gudrāks” izcīnījusi pirmo vietu, stāsta mamma. Pagājušajā gadā bijusi doma piedalīties arī Latvijas Televīzijas spēlē “Gudrs, vēl gudrāks”. Krists noskatījies visu sezonu raidījumus, lai saprastu, ko zina, bet kas vēl jāpiemācās klāt. Tas arī bijis sava veida treniņš.

Visu rakstu lasiet 27. janvāra “Zemgales Ziņās”

Foto: no personīgā albuma

Krists Lukass Rublāns

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ZZ.lv komanda.