Abonē e-avīzi "Zemgales Ziņas"!
Abonēt

Konkursā “FIZMIX Eksperiments” uzvaru izcīna Jelgavas Spīdolas Valsts ģimnāzijas komanda

Sestdien Rīgā “ATTA centrā” Latvijas Fizikas festivālā norisinājās erudīcijas konkursa “FIZMIX Eksperiments” pusfināls un fināls, kurā kopumā sacentās 216 komandas no 145 Latvijas skolām. Finālā uzvaru izcīnīja Jelgavas Spīdolas Valsts ģimnāzijas komanda “Baloži pusdieno” skolotājas Kristiānas Rancānes vadībā, informē pašvaldība.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Uzvarētāju komanda, kuras sastāvā startēja Loreta Brasava-Muižniece (komandas kapteine), Ilans Bagātais, Nils Ozols, Kārlis Zikmanis, Madara Joma, ieguva galveno balvu – ceļojumu uz Šveici, lai apmeklētu Eiropas Kodolpētniecības centru CERN un tā slaveno Lielo hadronu paātrinātāju, kā arī viesotos Šveices zinātnes centrā “Technorama”.

Otro vietu konkursā ieguva komanda “Azartspēļu ministri” no Rīgas Valsts 1. ģimnāzijas. Savukārt komanda “Elektromagnētiskā elite” no Siguldas Valsts ģimnāzijas palika trešā. Finālā piedalījās arī Daugavpils Tehnoloģiju vidusskolas – liceja komanda “Baltais celiņš”, Limbažu Valsts ģimnāzijas komanda “Baroni” un Liepājas Jāņa Čakstes vidusskolas komanda “Jauda”.

Konkursā noritēja vairākās kārtās, komandām risinot Latvijā vadošu ekspertu īpaši izveidotus uzdevumus. Bez fizikas tajos bija jādemonstrē erudīcija arī citos dabaszinātņu priekšmetos, tādējādi parādot vispusīgas zināšanas.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Erudīcijas konkursam, kuram ir atklātās fizikas olimpiādes statuss, šogad kopumā bija pieteikušies 1080 skolēni, un tā pirmā atlases kārta norisinājās neklātienē. Savukārt 300 zinošākie 8. un 9. klašu skolēni no visiem Latvijas reģioniem tikās konkursa pusfinālā un finālā, kas norisinājās Latvijas Fizikas festivāla ietvaros.

Foto: facebook.com/Jelgavas Spīdolas Valsts ģimnāzija

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ZZ.lv komanda.