Abonē e-avīzi "Zemgales Ziņas"!
Abonēt

Konkursā “Sējējs 2022” piešķirtas balvas deviņās nominācijās

Zemkopības ministrijas konkursa “Sējējs 2022” laureātiem piešķirtas balvas deviņās nominācijās un pasniegtas balvas par mūža ieguldījumu lauksaimniecībā, ko saņēma Dr.agr. Daina Kairiša un SIA “Mežacīruļi” īpašnieks Juris Cīrulis, informēja Zemkopības ministrijas pārstāvji.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Nominācijas “Gada lauku saimniecība” laureāts ir Kuldīgas novada zemnieku saimniecība (ZS) “Baļļas”, bet veicināšanas balvas saņēmušas Tukuma novada SIA “Zaļpļavnieki” un Valmieras novada SIA “Zirgaudzētava Kocēni”.

Par “Gada uzņēmumu pārtikas ražošanā” atzīta Gulbenes novada SIA “Dimdiņi”, bet veicināšanas balvas kategorijā saņēma Bauskas novada SIA “Keefa” un Tukuma novada SIA “Abavas dārzi”.

Par nominācijas “Ģimene lauku sētā” laureātu atzīta Krāslavas novada ZS “Klajumi”, un veicināšanas balvas saņēma Valmieras novada SIA “Lizagro” un Alūksnes novada ZS “Igaunīši”.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Kā “Jaunais veiksmīgais zemnieks” apbalvots Ogres novada SIA “Atmati” īpašnieks Gatis Atmats, bet veicināšanas balvas saņēma Jelgavas novada ZS “Boļi” īpašnieks Rainers Viniarskis un Ventspils novada ZS “Dūkuļi” īpašniece Ieva Zariņa.

Par “Gada veiksmīgāko kopdarbību” balvu saņēmi Bauskas novada KS “Latvijas liellops”, bet veicināšanas balvas saņēma Valmieras LPKS “Piena loģistika”.

Nominācijā “Bioloģiskā lauku saimniecība” balvu saņēma Bauskas novada SIA “Pienjāņi”, bet veicināšanas balvas – Cēsu novada ZS “Lejas Suces” un Preiļu novada SIA “IRGK Serviss”.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Par “Gada “Leader” projektu vietējā rīcības grupā” atzīta Līvānu novada SIA “Rasa Botanicals” un biedrība “Preiļu rajona partnerība”, bet veicināšanas balva nominācijā piešķirta Mārupes novada IK “Dabas gardumi” un biedrībai “Pierīgas partnerība”, kā arī Dienvidkurzemes novada SIA “Jums garšos” un biedrība “Liepājas rajona partnerība”.

Nominācijā “Rītdienas Sējējs – mazpulka dalībnieks” par laureātu atzīti Vendija Volosovska no Daugmales mazpulka “Dzirkstelīte”, kuru vada Zinaida Matisone un Zane Miķelsone. Veicināšanas balvas nominācijā piešķirtas Elīnai Ķildai no Jaunpils – Viesatu mazpulka, kuru vada Līga Bierande, kā arī Ričardam Grasim no Aizupes mazpulka “Aizupes Ekopēdiņas”, kuru vada Dace Hercberga.

Nominācijā “Zinātne praksē un inovācijas” par laureātu atzīta Ilze Grāvīte ar zinātnisko darbu “Jaunu plūmju šķirņu un inovatīvu audzēšanas tehnoloģiju izstrāde un ieviešana ražošanā”, bet veicināšanas balvas piešķirtas Artai Kronbergai par ieguldīto zinātnisko darbu Latvijas sējas kaņepju audzēšanas un pārstrādes attīstībā un Sarmītei Rancānei par promocijas darbu “Augu barības elementu reciklācijas iespējas enerģētisko zālaugu plantācijās”.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Šogad konkurss “Sējējs” notika 29. reizi. Konkursa laureāti saņēma Gada balvu “Sējējs”, diplomu un naudas balvu. Apbalvoti arī veicināšanas balvu saņēmēji. 

Foto: publicitātes

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ZZ.lv komanda.